Ložnice, Moderní ložnice, Matrace, Kvalitní matrace

Ložnice, to je příjemné místo k odpočinku a regeneraci

 

Zařizování ložnice začíná výběrem vhodné části domu či bytu. Vždy by ložnice měly být tím nejklidnějším prostorem, ideálně otočeným na východ nebo na sever, protože spát bychom měli v nejchladnější místnosti, což nám například západní ložnice rozhodně v létě neumožní.

Ložnice, to je příjemné místo k odpočinku a regeneraci

Výběr správného lůžka

V ložnici, respektive v posteli trávíme jednu třetinu dne a tomu by měl odpovídat i výběr vhodného lůžka. Obecně je třeba brát zřetel na následující parametry: ideální výška postele je cca 50 cm nad zemí, pro starší a handicapované lidi je vhodnější ještě vyšší lůžko; šířka postele je minimálně 90 cm pro jednoho člověka; postel by měla být delší o 10 až 20 cm než je výška osoby, která na ní bude spát.

Tip redakce:  Jaro je za dveřmi, pusťte se do úklidu zahrady

Důležitou součástí postele je správná matrace. Zde se rozhodně vyplatí investice do zdravotních typů. Ty jsou vyrobeny z materiálů, jež se dokážou přizpůsobit váze a tělesné teplotě člověka. Ve výsledku pak nejste ráno otlačení, rozlámaní a nepřipadáte si jak pověstná „princezna na hrášku“…

Ložnice, to je příjemné místo k odpočinku a regeneraci

Efekt zdravotní matrace je vhodné doplnit anatomickým polštářkem. Ten zajistí pohodlný a relaxační odpočinek vaší krční páteři a s ní spojeným partiím.

Ložnice – úložné prostory

Ložnice, to je příjemné místo k odpočinku a regeneraci

Součástí vybavení ložnice jsou skříně, případně komoda a rozhodně by neměly chybět noční stolky.

Doplňky a osvětlení

Krásný solitér může tvořit samostatné zrcadlo, pokud již ovšem není součástí šatní skříně.

Na noční stolek patří lampička, ale co do ložnice nepatří, je klasický velký lustr. Mnohem vhodnější bude tlumenější světlo, tedy např. světelné panely s regulací intenzity světla apod.

Tip redakce:  Úprava vody na chalupách

Pro útulnou, příjemnou a intimní atmosféru byste měli volit uklidňující barvy, tedy především jemné pastelové tóny. A nezapomeňte, zařizujte útulně, nikoli přeplácaně.

Více na www.vybersito.cz

Článek pro vás připravil Časopis pro ženy

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz