Kvalitní zvuk na dosah, potřeba je však kvalitní hardware

Pořízení televize s rozlišením Full HD nebo 4K už představuje opravdu kvalitní výbavu pro sledování televizního programu, filmů nebo hraní her. Obraz je ostrý, plný barev a umožňuje prozáření i těch nejmenších detailů. Kromě toho si můžete na některých typech televizí dokonce zapnout funkci 3D a přenést se přímo do centra dění.

Ale toto všechno se pořád odehrává jenom na jedné vjemové rovině. Televize totiž sice nabízejí naprosto dokonalý obraz, ale často za ním pokulhává to nejdůležitější, a to je zvuk. Zvukové vybavení moderních televizí není na takové úrovni, jak by mělo být vzhledem k celku. Aby tedy váš zážitek z domácího sledování mohl být úplný, svůj televizor byste měli dovybavit ještě přídavným domácím kinem s kvalitním prostorovým zvukem a výraznějším podáním basů. Naplňte i tento svůj další smysl opravdu na maximum.

Čím více kanálů, tím lépe

Audio hraje při sledování filmů a hraní her na televizi velmi důležitou roli. Dodává všemu celkovou atmosféru a podporuje dění, teprve díky zvuku se můžete plnohodnotně vžít do příběhu, který se před vámi odehrává. Protože ve chvíli, kdy máte kvalitní domácí kino, potom už se to neodehrává jenom před vámi, ale přímo kolem vás.

Výběr domácího kina se odvíjí především od počtu kanálů. Nejlepší zvuk, který vás doslova přemístí na místo děje, poskytují vícekanálové soustavy 7.1 nebo alespoň 5.1. Tato čísla v podstatě znamenají, z kolika reproduktorů se domácí kino skládá.

V prvním případě je to sedm jednotlivých dílů ve druhém pět, přičemž vždy tyto části komunikují s tzv. subwooferem, což je speciální reproduktor běžně umístěný přímo u televize, který má na starosti bassy. Díky rozmístění daných reproduktorů po místnosti bude zvuk kolem vás kroužit, bude se uvolňovat do prostoru a obklopovat vás, takže si budete připadat, jako kdybyste byli přímo ve filmu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz