Kvalitní pracovní obuv

V práci je potřeba mít kvalitní obuv, především pokud pracujete ve velkém provozu nebo venku. Jsou stejně důležité jako montérky, či rukavice. Trávíte-li většinu pracovní doby na nohách, jsou pracovní boty nepostradatelný.

Na trhu najdete nepřeberné množství pracovní obuvi, například pracovní obuv panda. Ne každá splňuje podmínky pro ochranu v prostředí, do kterého ji chcete používat.

Klasická pracovní obuv

Je nejběžnějším typem pracovní obuvi, pracovní polobotky se hodí pro nejrůznější profese. Klasická pracovní obuv má nízkou podrážku, s ocelovou špičkou i bez. Pracovní obuv je odolná proti uklouznutí na oleji, je antistatická a voděodolná. Obuv Panda je odolná také vůči kontaktnímu teplu až do teploty 1100 C.

Pracovní holínky

Pracovní holínky neocení jen rybáři, kteří se brouzdají v bahně. Jsou odolné vůči vodě, vlhku, mohou být opatřeny ocelovou špičkou. Nejčastěji jsou vyrobeny z PVC. V obchodech najdete i zateplené holínky. Zpravidla zvládnou teplotu až do – 50 stupňů.

Pracovní obuv se z hlediska ochrany řadí do tří skupin:

EN 347 Pracovní obuv

EN 346 Ochranná obuv

EN 345 Bezpečnostní obuv

Zaměstnavatel je povinen zajistit pro své zaměstnance bezpečné pracovní prostředí. V případě, že jej zajistit nedokáže, je povinen pořídit svým zaměstnancům pracovní obuv. Zda má zaměstnanec konkrétní nárok na pracovní obuv, záleží na tom, jakou práci vykonává a jak je riziková. Konkrétní vlastnosti obuvi se vybírají podle pracovního prostředí. Pro práci ve skladech jsou vhodné boty s ocelovou špičkou, které chrání nohu proti propíchnutí. Pro práci v prostředí, kde hrozí uklouznutí na vodě či oleji, jsou vhodné boty s protiskluzovou podrážkou, atd.

Moderní pracovní obuv je na první pohled k nerozeznání od klasické obuvi. Jsou vyrobeny z vysoce odolného materiálu a poskytnou nohám maximální oporu a bezpečnost.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu     

Press-Media.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz