Klimatizace Praha

Klimatizace už dávno nejsou výsadou pouze zemí s tropickým podnebím. Stále častěji se dostávají také do českých domácností. Jak si poradit s výběrem a na co nezapomenout?

Podle čeho vybrat klimatizaci

Rozlišujeme dva typy zařízení. Tím prvním jsou tzv. mobilní. Ty jednoduše postavíte na příslušné místo a jste ušetřeni jakýchkoli stavebních úprav kvůli vývodu teplého vzduchu. A dále známe dělené s vnitřní jednotkou, které ještě rozlišujeme podle umístění.

Zásadním parametrem zůstává především výkon. Ten by vás měl zajímat i více než její cena. Závisí na tom, do jakého prostoru potřebujete klimatizaci umístit. Čím větší místnost, tím vyšším výkonem by měl vybraný výrobek disponovat a záleží i na dalších okolnostech, například i na počtu oken. Také byste si měli rozmyslet, jestli potřebujete model, který je schopen přisávat vzduch zvenčí, standardně totiž klimatizace neumí nikterak měnit kvalitu vzduchu v interiéru. A pozor, nezaměňujte ji s ochlazovačem, který nedokáže plnit klimatizační funkci. Jak tyto dva produkty od sebe rozeznáte? Pokud se vám nepodaří zjistit údaj o chladivu, máte jasno, o klimatizaci se vůbec nejedná.

Klimatizace nemusí být drahá ani hlučná

Jestliže se důkladně zaměříte i na další její vlastnost v podobě energetické účinnosti, pak rozhodně neplatí, že provoz klimatizace musí být velmi drahou záležitostí. Sáhnout byste kvůli úspoře měli primárně po energetické třídě s označením A.

Rovněž byste se měli zaměřit i na její hlučnost, ta může být u mobilních klimatizací značná, což je například v ložnici poměrně nepříjemné. Platí ovšem ale, že pokud je klimatizace hlučnější, zpravidla bývá vybavena lepší filtrací.

Vždy byste měli nakupovat klimatizaci u odborného prodejce, který je vám schopen se všemi jejími parametry poradit a zároveň i zajistit její bezchybný provoz. Hledáte spolehlivého dodavatele klimatizací nejen v Praze? Wenzel – klimatizace se o vše potřebné postarají. Zajišťujeme prodej a montáž klimatizací po celé Praze a nejbližším okolí. Už jste si klimatizaci pořídili a potřebujete zajistit její údržbu či opravu? Po Praze a okolí zajišťujeme servis všech typů klimatizací.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz