Kdy nechat děti samotné doma?

Většina Čechů si rodinné dovolené užívá. Ať už jsou strávené tady v Česku, kde máme hromady památek, národních parků či chráněných krajinných oblastí, tak v zahraničí, ať už u moře nebo u památek. Ale čím jsou vaše děti starší, tím méně vidí to kouzlo cestování s rodinou. Ale nemůžeme jim to mít za zlé, že? Kdy jste se vy poprvé rozhodli jet někam bez rodičů nebo jeli rodiče bez Vás? Jenže kdy je ta správná doba, kdy můžete věřit dětem, že Vám dům nezapálí a budete se mít k čemu vracet?

Dovolené bez dětí

Pro takovéto důležité rozhodnutí nejsou žádné tabulky, kde najdete, jak moc je Vaše dítě samostatné. Jste to právě vy, kdo musí uznat za vhodné, zda to Váš syn nebo dcera zvládnou. Víte, jak se chovají, zda jsou hyperaktivní nebo jsou klidnější povahy. Většinou však ve věku od těch 15 – 16 let jsou děti schopné si nakoupit, po uklízet a připravit něco k jídlu. Takže v této fázi jde hlavně o Vás, zda zvládnete odcestovat se svou drahou polovičkou s tím, že Vaše dítě je doma samotné. Ale co je důležité, vždy si najděte někoho (blízkou rodinu, starší paní sousedku), které budete moci svěřit klíče od domu, ať Vám na syna či dceru jednou za pár dní dohlédnou. Malá kontrola není nikdy od věci. Ne nadarmo se říká „Důvěřuj, ale prověřuj“. Tohle pravidlo je v těchto případech dvakrát tak důležité.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na důvěru nezapomínejte

Malá rada nakonec. Určitě se snažte během toho co doma nebudete, s dítětem udržovat nějaký ten kontakt. Psát si maily, jednou denně si zavolat. Nejen vy, ale i Vaše dítko budete klidnější. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz