Kdy nastupuje rizikové kácení stromů

Říká se „roste jako dříví v lese“. Podobně jako nevychované děti, i stromy si rostou, jak chtějí, pokud nějak nezasáhneme. V lese to tolik nevadí, ale ve městech, v parcích a podél silnic bývá potřeba dřeviny regulovat. A to nejen z estetického důvodu, ale také z bezpečnostního hlediska. Kácení stromů včetně rizikového skácení stromů, dále také jejich prořezávání a upravování jsou tedy v kulturní krajině na pravidelném pořádku.

Odborná péče o stromy je potřeba

Od zasazení stromu po vzrostlý monumentální výsledek uplyne mnoho let. O stromy se pečuje, a je lepší, dělá-li to odborník. Stromy je někdy potřeba ošetřit nebo provést takzvaný výchovný řez, aby rostly ve směru, který je žádoucí, a správně se vyvíjely. Někdy strom překáží elektrickému vedení či nějaké stavbě, pak je potřeba jej upravit, prořezat nebo pokácet. Ve ztížených podmínkách s použitím horolezecké techniky mluvíme o rizikovém kácení stromů. Nesmí se poškodit domy, sloupy a dráty elektrického vedení a další prvky. Je to věda a v této činnost je nutné sbírat cenné zkušenosti.

Péče o vzácné stromy

Odbornými zásahy lze stromům prodloužit životnost a zlepšit jejich zdraví. O některé stromy se pečuje se zvýšenou pozorností, jedná se o chráněné a památné stromy. Ty rotou stovky let, mnoho toho pamatují a jen tak se nad nimi hůl nezlomí. Běžné kácení stromů se jich netýká, naopak, podniknou se všechny možné kroky k tomu, aby strom dělal radost co nejdelší dobu. Je pak označen tabulkou a udržuje se pěkné i jeho okolí.

Na koho se obrátit

Rizikové kácení stromů se provádí horolezeckou technikou. Obrátíte-li se na kacenistromu.com, už se nemusíte o nic starat. Firma ošetřuje stromy již od roku 2002, její spolupracovníci firmy se pyšní certifikátem evropského stromolezce a absolvují pravidelná školení. Samozřejmostí je pojištění proti škodám.

Kdy běžné kácení není možné

Pokud strom není možno nijak ošetřit, přichází řada na jeho pokácení. Provádí-li se to nikoliv ze země, ale s pomocí horolezecké techniky, už se jedná o rizikové kácení stromů. Kácení ze země s nasměrováním kmene je nejjednodušší a nejrychlejší, někdy to ale není možné provést. Je vyžadován dostatek prostoru okolo, patřičná bezpečnost a také zdraví stromu. Nelze-li tato kritéria splnit, přichází na řadu jeřáb, vysokozdvižná plošina a lanová technika. Strom je možno pomocí lan po částech snést na zem, aniž by byl poničen terén.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz