Jak na zahradu umístit kovovou lavičku?

Pohodlná zahradní lavice je naprostou nezbytností pro příjemné posezení. Stejně jako parkové lavičky bývá nejčastěji vyrobená z kovu a dřeva, což přináší řadu výhod. Kovová konstrukce se nepoškodí vlivem povětrnostních podmínek, přemisťováním ani kontaktem se zeminou, takže svému účelu může sloužit mnoho let při minimální údržbě.

Umístění si rozmyslete

Kam ale takovou zahradní lavici umístit? Ideální je samozřejmě dřevěná pergola, která vám poskytne stín během slunečních dní a přístřeší za deště, vzhledem k použitým materiálům se ale nemusíte bát umístit lavičku ani pod širé nebe. Vhodným místem jsou rovné betonové nebo dřevěné terasy. Umístění přímo na trávník se nedoporučuje, lavičce to sice neublíží, ale na trávníku by mohla vzniknout udusaná holá místa.

Tip redakce:  Dřevoobráběcí stroje

Kovové lavičky jsou poměrně těžké, takže většinou není možné je posouvat po zemi. Zároveň jsou ale daleko stabilnější než lavičky z jiných materiálů a odolné proti mechanickému poškození. Výhodou je také vyšší nosnost, než je tomu u celodřevěných či plastových lavic. Kromě občasného natírání dřevěných částí se o ně nemusíte prakticky vůbec starat.

S opěradlem, nebo bez?

Další otázkou, kterou si budete muset položit, je to, zda chcete lavičku s opěradlem či bez něj. Pokud hodláte lavičku používat jen na krátkodobé sezení nebo pro odkládání věcí, opěradlo nejspíš nevyužijete. Lavice bez opěradla navíc působí moderněji a opticky nezabere tolik prostoru. Naopak lavička s opěradlem bude pohodlnější pro dlouhodobé sezení a vytvoří v zahradě útulné zákoutí.

Tip redakce:  Holistické krmivo je ideální i pro vašeho psa! Proč?

Posledním důležitým faktorem je prostor kolem lavičky. Nejvhodnější je kombinovat ji se stolem ve stejném designu, kam můžete odkládat věci nebo občerstvení, a s osvětlením v podobném stylu. S dekoracemi ani okolní vegetací to nepřehánějte, z estetického hlediska platí, že posezení by mělo být dominantní. Samozřejmě je důležité udržovat pořádek a čistotu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz