Kávovary do kanceláře i domácnosti: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Kávovary

Kávovary

Mobilní telefon a notebook, vzdělávací workshopy, home office, stravenky, příspěvky na sport i zábavu – to všechno jsou zaměstnanecké benefity, které v současné době stále hodně frčí. Kvalitní káva v kanceláři je v porovnání s nimi takřka maličkostí, kterou ale můžete posílit produktivitu i spokojenost svých zaměstnanců. Výběr tohoto vhodného přístroje na kávu do kanceláře přitom nemusí být vůbec složitý, stačí se trochu zorientovat v tom, jaké kávovary se víc hodí do domu a jaké pro častější provoz.

Kávovary se v základu dělí na automatické, kapslové a pákové a právě v tomto článku si o každém z těchto druhý řekneme více.

Pákové kávovary, které známe z kaváren

Pokud občas zaskočíte do kavárny, určitě se Vám bez potíží vybaví podoba pákových kávovarů, ze kterých zkušený barista umí vykouzlit opravdu dobrý šálek kávy a v mléčných variacích přidá i nějaký ten „latté art“. Pákové kávovary jsou specifické složitější obsluhou, pro přípravu každého šálku je totiž třeba naplnit sítko dávkou mleté kávy, upevnit držák pákovým pohybem ke kávovaru a zapnout průtok vody. Na kvalitě espressa se hodně odráží zkušenosti baristy – závisí na množství a jemnosti namletí kávy, upěchování a dalších faktorech. Protože čištění pákových kávovarů není hračka, nelze je přímo doporučit do kancelářských prostor, pokud se tedy vaši zaměstnanci v přípravě kávy přímo nevyžívají.

Lahodná káva na jediné stisknutí tlačítka? Jedině z automatického kávovaru!

Dalším typem kávovarů jsou automaty, které se vyznačují především velmi jednoduchou obsluhou – lahodné espresso si z nich vychutnáte takřka díky stisknutí jediného tlačítka. Přístroje se hodí tam, kde předpokládáme jejich vysoké vytížení, dobře tedy poslouží ve větších kancelářích. Cena jednoho šálku se přitom odvíjí od kvality kávy, kterou pro kávovar pořídíte, a to většinou na stupnici od 1 do 15 Kč. Kvalitnější automatické kávovary se zpravidla mohou pochlubit zásobníkem na vodu a kávu, vyhřívanou deskou na šálky a displejem, díky kterému hned poznáte, co zrovna dochází. Mezi další funkce automatů dále patří také možnost navolení jemnosti / hrubosti namletí kávy a dokonce i nastavení tvrdosti vody. Při výběru nezapomeňte myslet také na to, zda se jedná o přístroj s nastavitelnou výškou výpustky kávy nad šálky – to proto, abyste mohli připravovat i mléčné a vyšší varianty espressa.

Kapslový kávovar, zlatý střed do domu i kanceláře

Kapslové kávovary jsou optimální volbou pro domácnosti či menší kanceláře, ve kterých nepředpokládáme příliš vysoké vytížení přístroje. Jejich hlavní výhodou je možnost již předem regulovat cenu za jeden šálek espressa, a to proto, že k většině kávovarů pasuje pouze určitý druh kapslí. Kávovary nejsou náročné z hlediska údržby, bát se nemusíte ani přípravy mléčných variací. Buď budete zakupovat kapsle se sušeným mlékem anebo vyberete již předem jeden z luxusnějších modelů kapslových kávovarů, které bývají vybaveny i parní tryskou.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz