Jaké jsou výhody online školení řidičů referentů?

Nejste řidičem z povolání, ale přesto v práci používáte automobil nebo jiný dopravní prostředek? V tom případě by vám měl zaměstnavatel zařídit školení řidičů referentů, jinak riskuje návštěvu Státního úřadu inspekce práce a tučnou pokutu.

Řidič z povolání není řidič referent

Spousta zaměstnavatelů netuší, jaký je mezi řidičem z povolání a řidičem referentem rozdíl. A navíc – ani řidič referent není zcela korektní termín. Pojem se oficiálně používal před rokem, ale současná legislativa ho nezná. Pojmenování sloužilo k zpřehlednění řidičů z povolání a řidičů referentských vozidel. Vzhledem k tomu, že v porevolučních zákonech žádná náhrada není, se termín k rozlišení používá i dnes.

Dle platné legislativy musí řidiči z povolání projít školením s jasně stanovenými pravidly, ale na řidiče referenty zákony zapomínají.

Školení je pro každého, kdo se někdy „chytne volantu“

O povinnosti školení řidičů referentů hovoří především zákon č. 262/2006 Sb. Zákoníku práce, kde se v § 103 odst. 2 pojednává o školeních zaměstnanců. Zaměstnavatelé jsou povinni zajistit školení o pracovněprávních a dalších předpisech za účelem bezpečnosti a ochrany zdraví.

Školení je povinné pro všechny zaměstnance, kteří používají vozidlo, a to pravidelně nebo jednou za rok v rámci služební cesty. Povinnost se týká také zaměstnanců pohybujících se výhradně po firemním areálu.

Online školení šetří čas i peníze

V minulosti měly všechny kurzy prezenční formu. V posledních letech si zaměstnavatelé oblíbili online školení řidičů, které jsou výrazně levnější a lze je podstoupit kdykoliv a kdekoliv.

Interaktivní školení (demoverzi, jež připravila autoškola King, si můžete vyzkoušet zde) se týká pouze řidičů referentů. Školení řidičů z povolání a školení ADR se musí zaměstnanci zúčastnit osobně.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz