Jak vybrat neopren nebo suchý oblek na kiteboarding

Pokud již děláte nějaký vodní sport či přímo kiteboarding, většinou se budete pohybovat v podmínkách, kdy je kvalitní neopren či suchý oblek nezbytnou součásti výbavy pro kiteboarding. Vzhledem k tomu, že voda zbavuje tělo tepla 32 x rychleji, než vzduch není radno to podceňovat.

Právě dobrý neopren nebo suchý oblek vám zajistí, že pokud se vám ve studené vodě stane nehoda, můžete v klidu doplavat až na břeh. Bez rizika podchlazení, které by mohlo rychle nastat. V každém případě je důležité udržet v teple střed těla a pak i vaše končetiny, abyste mohli plavat.

Neopreny

Neopreny pro kiteboarding, kitesurfing a podobné vodní sporty jsou k dispozici pro všechny typy počasí a teploty vody. Vybírat můžete dámské neopreny, pánské nebo verze pro juniory a děti. Existuje mnoho skvělých neoprenových obleků jako jsou např. značky Mystic, Rip Curl, Quicksilver atd.

Záleží na lokalitě, kde budete kitovat, takže vám může stačit Shorty neopren o tloušťce 2–3 mm, když čekáte, jen trochu větru. Nebo můžete mít kompletní neoprenový oblek na kiteboarding o tloušťce 4–5 mm s nebo bez kapuce, které jsou již určeny do chladnější vody i povětrnostních podmínek.

Co se týče neoprenových bot a rukavic v této fázi záleží čistě na vašem uvážení, zda je použijete. Aktuálně můžete kompletní neopreny určené pro kiteboarding vybrat např. od značky Mystic nebo Prolimit.

Mezi výhody kiteboardingových neoprenů můžete zařadit i jejich záchrannou funkci, např. vás částečně ochrání i při nárazu do vody v rychlosti, což se můžete někdy hodit. Samozřejmě nejde o jeho hlavní funkci. Pokud hledáte ochranu před případnými nárazy použijte ochrannou vestu na kiteboarding, která je pro navržena.

Neoprenové boty vám pomohou s lepší stabilitou na prkně při jízdě a zároveň ochrání vaše chodidla před drobnými nárazy na vaše prkno.

Boty z neoprenu jsou vyráběny do studeného i teplého tropického počasí. Jsou opravdu užitečné při startu a přistávání draka na skalnatém terénu či korálech. Můžete se díky nim mnohem lépe soustředit na draka a také vám pomohou s rovnováhou.

Některé z neoprenů Mystic mají ochranu holeně i užitečný systém odvodnění, kterým se voda dostane před dírky ve spodní části ven od těla. Přestože tuto funkci nemusíte využít vždy, společnosti, které vyrábějí neopreny pro kiteboarding tím vycházejí vstříc potřebám kiterů.

Suché obleky pro kiteboarding

Svou popularitu získaly tzv. suché obleky či sucháče v chladných částech světa, nebo tam kde chtějí nadšenci kitování jezdit, co nejdéle. Technologie výroby suchého obleku se během posledních 10 let hodně vylepšila, takže jde o dobrou alternativu ke klasickému neoprenu.

Suchý oblek přijde vhod, když chcete být v suchu a teple s tím, že zůstane zachována dobrá mobilita a volnost pohybu. Pokud tedy patříte mezi nadšence, kteří jezdí v každém počasí a nejlépe i v zimě, zkuste nabídku suchých obleků Mystic, které používají profesionální jezdci po celém světě.

Pár tipů před nákupem

  • Nákup neoprenu z druhé ruky není často dobrý nápad, neboť i neopren má svou životnost. Při pravidelném používání – asi 2–3 roky.
  • Suché obleky mají delší životnost a zdají se být i odolnější. Ovšem i zde je třeba brát ohled na gumová těsnění kolem končetin, které se časem opotřebí. Ovšem výměna těchto částí vyjde většinou levněji než výměna celého neoprenu. Tomu pak odpovídá většinou i vyšší cena oproti běžnému neoprenovému obleku.
  • Při výběru neoprenu zvažte i odnímatelnou kapuci. Je užitečná v situaci, kdy nechcete mít na hlavně přilbu, ale zároveň se chcete chránit před chladnou vodou a větrem.
  • Přední nebo zadní zip je důležité uvážit, neboť rozhoduje o tom, jak se vám bude neopren či suchý oblek oblékat a sundávat.

S výběrem vhodného neoprenu Vám rádi poradí i zkušení jezdci z Mystic Showroom v Brně. Stačí se zastavit nebo nás kontaktovat přes stránku www.mysticstore.cz , kde můžete rovnou i něco dopředu vybrat.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz