Jak správně vybrat eliptický trenažér

Snaha zhubnout tu bude snad pořád a kdo z nás by netoužil pro krásné a zpevněné postavě? Pro Snížení množství tělesného tuku a navýšení poměru svalů je ale zapotřebí věnovat se fyzické aktivitě. Eliptický trenažér je skvělou cvičební pomůckou, kterou si můžete pořídit domů a cvičit kdykoliv se vám bude chtít. Podle čeho ale vybrat ten správný? Na to se podívejte v našem článku.

trenažér

Různé druhy eliptických trenažérů

Eliptické trenažéry se vyskytují v několika variantách a vzájemně se liší různými parametry. Některé z nich mohou mít pohyblivá nebo naopak nepohyblivá madla pro ruce a liší se zpracování brzdného systému. Brzdný systém se vyrábí čelisťový, magnetický, páskový nebo indukční. Jejich hlavním rozdílem je hlavně hlučnost. Standardně u eliptických trenažérů najdete magnetický brzdný systém. Pokud chcete tichý stroj, pořiďte si trenažér, který má indukční brzdný systém a naopak se vyhněte těm, které mají čelisťový.

Výběr podle tělesných parametrů

Pro správný výběr a efektivní a pohodlné cvičení je důležité vybírat podle výšky a váhy toho, kdo bude eliptický trenažér využívat. Rozhodně byste neměli překročit maximální nosnost trenažéru a pomocí výšky nastavíte parametry ohledně délky kroku.

Podle cíle tréninku

Jiné nároky na konstrukci bude mít žena, která se snaží zhubnout a jiný stroj bude potřebovat těžší muž, jehož cílem je nabrání svalové hmoty a jeho tréninky tak budou více intenzivní.

Délka kroku pro pohodlné cvičení

Správná délka kroku slouží pro efektivní a hlavně pohodlné cvičení, Osoby s výškou kolem 160 centimetrů dělají kroky o délka přibližně 50 cm a na některých levnějších eliptických trenažérech je rozpětí maximálně 30 centimetrů a cvičení na takovém stroji může být hodně nepohodlné.

Jak dlouho a jak často cvičit?

Po úspěšném výběru trenažérů následuje otázka jak často a jak dlouho je dobré cvičit. Obecně se doporučuje cvičit přibližně 2-3x týdně po dobu minimálně 15 minut, ideálně však 30 minut, kdy dojde k aktivnímu spalování podkožního tuku.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz