Jak se vyhnout problémům s vnějšími parazity u domácích mazlíčků?

Naši domácí mazlíčci jsou ohroženi vnějšími parazity, a to nejen v teplém počasí, ale celoročně. Jak bojovat proti blechám, klíšťatům nebo všenkám? Znepříjemňují život jak zvířeti, tak nám, navíc mohou přenášet nebezpečné nemoci. Nechat vše náhodě a doufat, že se právě našemu psovi nebo kočce vyhnou, je krátkozraké a pravděpodobně stejně budete dříve nebo později shánět „něco“, co zabere, pokud možno hned. Nejčastější situací je zamoření domácnosti blechami.

Fypryst

Fypryst

Bleší invaze se nemusí vyhnout ani vám

Scénář bývá mnohdy podobný. Objevíme na zvířeti několik blech, pochytáme je nebo psa umyjeme speciálním šamponem a myslíme si, že je vyhráno. Brzo se ale nestačíme divit. Blechy se záhadně objeví znovu a my nechápeme, co jsme udělali špatně, vždyť přece o domácnost pečujeme a ani pes není nijak špinavý! Pokud nevíme, jak funguje životní cyklus blech, překvapí nás to. Věděli jste, že jen 5% blech se vyskytuje na zvířeti, zbytek je v prostředí? Využívají svého hostitele jen jako „čerpací stanici“ a zamořují nám domácnost, závratně rychle se totiž množí. Jakmile objevíme skákající „černé tečky“ doma na sedačce, v posteli nebo na koberci, máme co dělat s velkým problémem. Někdy nezbyde než zavolat speciální firmu, aby nás zachránila od bleší invaze.

Oblíbený přípravek ve formě spot-on

I sebelépe opečovávané zvíře může přinést domů blechy, pokud není ošetřeno přípravkem proti parazitům. Velmi účinný je v tomto směru Fypryst. Působí proti blechám, klíšťatům i všenkám, vyrábí se ve variantě pro kočky nebo pro psy, při nákupu se zohledňuje váha zvířete. Jde o formu spot-on, jakousi pipetku, jejíž tekutý obsah se vymáčkne na kůži zvířete mezi lopatky a nechá se vstřebat. Nic víc není potřeba.

Kde Fypryst koupit

Fypryst obsahuje účinnou látku fipronyl a je moderním způsobem, jak se parazitům bránit. Účinek proti blechám trvá až 8 týdnů, proti klíšťatům přibližně 4 týdny. Sehnat se dá v chovatelských potřebách, na internetu, v některých lékárnách nebo samozřejmě u veterinárního lékaře. Dlouhodobý účinek a snadná aplikace činí Fypryst jedním z nejpopulárnějších antiparazitik. Pro kočky kupujte Fypryst CAT, pro pejsky variantu DOG a pohlídejte si, zda váš mazlíček spadá do kategorie S, M, L nebo XL podle jeho tělesné hmotnosti.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz