Proč si pořídit psí plemeno shiba inu?

Pořídit si psa je jedno rozhodnutí, ovšem to druhé je zvolit si správné plemeno, které vám bude svou povahou sympatické. Pokud nestojíte o tradiční rasy typu labradorský retrívr nebo francouzský buldoček, nabízí se shiba inu – roztomilý pes, který si vás svým pohledem naprosto podmaní. Už z jeho obličeje poznáte, že vám bude věrný až za hrob, i proto si ho zamilujete rovnou při prvním setkání.

Jako živá plyšová hračka

Shiba inu je plemeno známé nejen pro svůj věrný pohled, ale také pro svou hustou srst, která z psa dělá pomyslnou živou plyšovou hračku. Vzpřímené uši, která se pohybují vždy, kdy mazlíček něco zavětří, nás však vždycky vrátí na zem. Uvědomíme si, že tento živý společník provázející nás životem může být i nebezpečným ochráncem, který nás nedá našim nepřátelům. Až sem sahá jeho věrnost.

Tip redakce:  Spokojenost Vašich mazlíčků rovná se Vaší spokojenosti

Stejně jako border kolie je i shiba inu velice inteligentní plemeno, o kterém se ví, že přemýšlí o následujícím kroku. Neudělá nic, co by si předtím nepromyslelo, což je až fascinující. Přesně to nás může tento pes naučit.

Odolnost, loajálnost a oddanost

Japonského psa shiba inu bychom si měli pořídit především pro jeho povahu, která opravdu nezná mezí. Je oddaný, loajální, a i když se nám zdá být na první pohled jako plyšový méďa, je také velice odolný. Bude tím nejlepším parťákem na dlouhé túry, které se rozhodnete uskutečnit ve svém volném čase.

Před zdoláváním horských vrcholů ho nezastaví ani jeho velikost. I když není zrovna největším psem, nevidí v tomto směru nevýhodu nebo handicap. Svého pána doprovodí jak v přírodě, tak při procházkách větším či menším městem.

Tip redakce:  I koupání psa má své zásady! Jaké to jsou?

Čistotné a pořádné plemeno

V mnoha směrech se shiba inu podobá kočkám. Zejména co se týče čistoty a pořádnosti. Čistí si totiž svůj kožich podobně jako kočičí sokové, což ovšem oceníte. Nebude ničím cítit, zároveň díky své pořádkumilovnosti nebude v domě nenáviděným ničitelem.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz