Jak se učí jazyky v období koronaviru?

Řada z nás se v březnu ocitla v situaci, na kterou jsme nebyli připraveni. Vlastně se na ni ani připravit nedalo a během jednoho týdne se vše obrátilo vzhůru nohama. Život se zpomalil a výuka ve všech školách se přerušila.

Také jazykové školy stály před velkou výzvou – jak zajistit pokračování kurzů, tak, aby to vyhovovalo většině? Jak si s tím poradila Jazyková škola PELICAN se dočtete v následujícím článku!

více v článku...

Hlavně nepřestávat!

V jazykových kurzech platí jedno pravidlo: nikdy se nepřestávej učit. Jazyk je potřeba neustále procvičovat. Čím déle pauza trvá, tím hůře se naskakuje zpátky. Často se může stát, že své těžce nabyté vědomosti zkrátka ztratíte a promrháte tím nejen čas, který jste učení jazyků věnovali, ale také peníze, které jste do kurzů investovali.

Tip redakce:  Skandinávská móda pro vaše outdoorové aktivity

Technologie na naší straně

Pokud bychom si z koronavirové krize měli odnést aspoň něco pozitivního, byl by to poznatek, že nové technologie a internet jsou nám při výuce jazyků velkým pomocníkem. Řada kurzů (jak individuální, skupinové, ale i pomaturitní kurzy) byly nuceny najet do režimu e-learningu.

A jak to vypadá v praxi? Studenti mohou pracovat ve virtuálních třídách na Moodle, vidět se a konverzovat s lektorem na Skypu nebo Zoomu, procvičovat slovní zásobu na Quizlet nebo pracovat na online tabuli Whiteboard. Nabídka je opravdu široká, lektoři mohou platformy a nástroje kombinovat tak, aby výuka byla opravdu interaktivní a hlavně efektivní.

A co školáci?

Žáci škol se museli ze dne na den smířit s tím, že se do klasické školy nějaký ten pátek nepodívají. Pro nikoho není tato situace úplně jednoduchá, a i rodiče si museli zvyknout na dočista nový režim. Ze škol žáci mnohdy dostávají spoustu úkolů a na jejich kroužek jazyka tak nezbývá moc času a energie.

Tip redakce:  CENTURY 21 si nechává pustit žilou

Ideálním řešením se v tomto případě ukázaly být audiopohádky v cizím jazyce. V rámci mezinárodního projektu MultiLib se shromáždily pohádky v angličtině, francouzštině, ruštině i dalších jazycích. Rodiče mohou dětem pouštět pohádky například před spaním a dítě se tak cizímu jazyku věnuje nenásilnou formou.

Výhody online výuky

Samozřejmě víme, že klasickou výuku v jazykových kurzech jde jen těžko nahradit. Osobní kontakt je při učení čehokoliv nesmírně důležitý. Ale myslíme si, že online výuka té tradiční v mnohém konkuruje. A má navíc spoustu výhod!

Tak například se můžete učit kdekoliv a kdykoliv. Potřebujete pouze internet a počítač nebo mobil a odpadá vám zdlouhavé dojíždění. Vše máte na jednom místě a nehrozí tak, že nějaké materiály vytratíte. Většina lektorů také už dávno nepracuje pouze s nudnými učebnicemi, existuje spousta interaktivních, hravých a účinných nástrojů, jak se učit jazyk!

Tip redakce:  Levné televize - jak nakoupit chytře a ušetřit

Koronavirus ovlivňoval a stále ovlivňuje naše životy v mnoha rovinách. Jedno však víme už teď jistě. Jazyk se můžete skvěle učit i na dálku, 21. století nám nabízí velkou spoustu možností. Přemýšlíte, že byste se začali učit online i mimo koronavirovou krizi? Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN a zjistíte, že je to jednodušší, než si myslíte!

11 Komentáře od “Jak se učí jazyky v období koronaviru?”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz