Levné televize – jak nakoupit chytře a ušetřit

Televizory dnes neodmyslitelně patří do téměř všech typů domácností. V 50. letech mělo televizi jen několik nejbohatších domácností, v době sametové revoluce ji vlastnila prakticky celá střední třída, a dnes má televizi téměř každý, mnoho domácností jich má dokonce několik. Dříve byla koupě televize velkou zátěží pro rodinný rozpočet. Za televizi byli lidé nuceni utrácet i několik svých měsíčních platů, brali si na ně i půjčky. Dnes již pořízení nové televize nemusí být tolik finančně náročné. Stačí jen pečlivě vybírat, zvážit, na co bude televize využívána a uvažovat o nákupu televize dopředu.

Počkejte na představení novinek… …a kupte starší model

Levnou televizi nejlépe pořídíte nákupem starší modelové řady televizí v období uvedení produktů nových. Výběr levných televizí sice může být menší, ale rozdíly mezi jednotlivými generacemi často nejsou nijak zásadní a přitom rozdíl v ceně může být i 50%. Výhodně lze rovněž televize nakoupit v období kolem tzv. Black Friday a v lednových povánočních výprodejích. Pokud potřebujete televizi ihned, je výhodné zaměřit se na rozbalené nebo vrácené zboží. Zejména e-shopy nabízejí tyto produkty se slevou, přitom jim ale zůstává zachována záruka.

Potřebujete opravdu všechny funkce?

Koupě levné televize je dále závislá také na tom, na co bude televize využívána. Nejběžnější dělení televizí je jejich rozlišením podle technologie displeje na starší plazmové, LCD a nejnovější LED, OLED a QLED televize. Zvláštní kategorií jsou chytré televize spadající do nejnovější skupiny LED, OLED a QLED televizí. Tento druh televize je v levné kategorii výrazně dražší, nabídne však velké množství možností, jak ji využít.

Umí se, prostřednictvím kabelu nebo wi-fi, připojit k internetu, spárovat se s jiným zařízením a promítat obraz z něj na televizi. Prostřednictvím aplikací se umí dostat třeba na Facebook, Skype nebo YouTube. Lze do ní stáhnout také aplikace nebo hry, a bavit se jejich hraním na velké a kvalitní obrazovce. Nevýhoda těchto televizí pak spočívá ve složitějším ovládání. Pokud však tyto aktivity neplánujete a televize vám postačí jen pro sledování aktuálních pořadů či jako monitor pro počítač, není nutné kupovat chytrou televizi za vyšší cenu.

Levnou televizi pořídíte zejména s menší úhlopříčkou do 24 palců. Větší televize jsou levnější zpravidla na úkor doplňkových funkcí televize. V tomto případě je důležité myslet na to, že čím větší televize, tím je třeba lepší rozlišení. U velkých televizí je pro kvalitní sledování vyžadováno rozlišení nejméně Full HD.

A kolik to stojí?

Co se týká samotných cen televizí, pak nejlevnější televize jde pořídit kolem dvou tisíc korun a jedná se o plazmové televize a LCD televize, které jsou již starší. Vhodné je také hledat mezi průměrnými modely, jejichž cena se pohybuje od dvou až do pěti tisíc korun. Lepší kvalita pak začíná kolem šesti tisíc korun.

Nejlevnější chytré televize se vejdou do 10 tisíc korun. Levné chytré televize pak zakoupíme do 15 tisíc korun. V této kategorii nalezneme především menší, méně propracované modely, případně modely staršího data výroby. Lepší modely jsou v cenových relacích mezi 15 a 30 tisíci, kam patří většina chytrých televizí. Jsou to velmi dobré modely, kterým však na špičku z hlediska kvality stále ještě něco chybí. Naprostá špička se pohybuje v ceně nad 30 tisíci korunami.

Závěrečná rada tedy zní: uvažujte o nákupu televize včas a zvažte její budoucí využití, čímž ušetříte značné množství peněz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz