Jak nakupovat potraviny levně a chytře

Téměř každý den nakupujeme potraviny. Nejčastěji kupujeme pečivo a pokud jdete do obchodu, tak ho najdete většinou až úplně vzadu. Je to z toho důvodu, aby Vás prodejce donutil projít celý obchod. Mezitím uvidíte na různé výrobky slevy a tak až dojdete k pokladně, tak máte nakoupený plný košík potravin. Nakupujte levně a chytře, nekupujte vše, co je právě v akci a kupujte pouze takové výrobky, které nezbytně potřebujete.

Potraviny v obchodech

Potraviny v obchodech

Nakupujte levně a chytře

Jako první než půjdete do obchodu, tak si sepište seznam věcí, které chcete nakoupit. Až budete v obchodě, tak tento seznam vytáhnete a budete podle něj nakupovat. Často se stává, že narazíte na velice výhodné akce. Pokud tedy se jedná o dlouho trvanlivé zboží, tak nakupujte potraviny v akci také do zásoby i přesto, že nejsou na Vašem seznamu. Pokud nakupujete, porovnávejte ceny s alternativní výrobky. Většinou nejdražší potraviny jsou ve výšce Vašich očí. Pokud se podíváte níže, tak byste mohli najít i levnější zboží v mnohem levnější cenové kategorii. Dávejte při nakupování pozor, aby jste kupovali takové výrobky, které jsou trvanlivé nejméně 10 dnů. Většinou tomu tak bývá, že potraviny, u kterých brzy projde lhůta trvanlivosti se zlevní a u ostatních výrobků zůstane cena zachována.

Potraviny mnoha druhů, ale co kvalita?

Až si budete jistí, že máte všechno nakoupeno, tak běžte k pokladně zaplatit. U pokladny si nezapomeňte vzít lístek od nákupu v případě, že by jste museli nákup reklamovat. Nejčastěji se stává, že Vám některou položku v nákupu naúčtují víckrát, nebo bývají v regálech s potravinami jiné ceny, než kterou skutečně zaplatíte. Pokud budete reklamovat nákup, je dobré mít ještě s sebou svědka, který nakupoval s Vámi, protože by Vám prodávající nemusel věřit, že skutečně nějakou položku jste v nákupu neměli. Nákup reklamujte co nejdříve, dokud si Vás prodavači v obchodě pamatují, jedině tak můžete dosáhnout úspěšné reklamace nákupu. Ať už budete nakupovat kdekoli, tak se řiďte těmito pravidly nakupování. Jedině takhle budete chytřejší než prodejce u kterého nakupujete.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

MetSo.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz