Jak si poradit se zastíněním netypických oken?

V moderní době se často setkáváme s čím dál tím větším počtem netypických oken. Obyčejné nudné čtverce a obdélníky nahrazují okna trojúhelníková, kulatá nebo například lichoběžníková. Přestože mají neobvyklý tvar zejména z estetických důvodů, účel těchto oken zůstává stejný – přivést do místnosti sluneční svit. Pokud však slunce do interiéru tímto oknem svítí až příliš, může někdy nastat problém s tím, jak netypicky tvarované okno co nejlépe zastínit.

Když nezastíníte jen okno

Nejjednodušší možností, jak takové okno zastínit je využít princip vnitřního zastínění, které není přímo fixované na tvar okna. Například by se tedy jednalo o využití vertikálních žaluzií, látkové rolety nebo závěsů.

Žaluzie plisé

Co se týče zastínění atypických oken, nejlepším řešením jsou jednoznačně žaluzie plisé. Jedná se o žaluzie z látky skládané do harmoniky. Tyto žaluzie navíc díky speciálnímu upevnění můžete stahovat shora dolů, zdola nahoru nebo třeba nechat vprostřed okna. Plisé žaluzie se dokonale přizpůsobí všem tvarům – ať už se jedná o obdélník, půlkruh nebo třeba trojúhelník. Zároveň díky harmonikovému skladu působí žaluzie plisé jako velmi efektní designový prvek. Stejně jako u normální žaluzií, i zde si můžete vybrat různou propustnost látky, od poloprůsvitné až k té, která váš prostor zastíní téměř dokonale.

Nadrozměrná okna

U nadrozměrných oken máte hned několik možností. Je vhodné pro ně používat motoricky ovládané zastínění, druh zastínění však záleží zejména na vaší preferenci. Můžete použít již zmiňované vertikální žaluzie nebo žaluzie plisé. Velmi dobrou službu vám udělají i motoricky ovládané závěsy. Nejmoderněji vypadajícím řešením u velkých prosklených ploch je však použití japonské posuvné stěny, která se skládá z několika vertikálně umístěných panelů látky. U japonské stěny si můžete na míru vybrat počet panelů a jejich šířku. Při výběru barvy či potisku se rozhodně nemusíte omezovat na to, aby byly všechny panely stejné. Ba naopak, mírná rozdílnost v barvě panelů prostor oživí a nebude na škodu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz