Jak funguje kovovýroba STEELTEC?

Ostravsko patří již tradičně mezi oblasti v naší republice, které mají nejvíce rozšířený a rozvinutý těžký průmysl, zejména těžební a zpracovatelský. Jednou ze společností, které se v tomto oboru angažují, je i firma STEELTEC se sídlem v Třinci. Předmětem jejího podnikání je strojírenská kovovýroba. Dochází zde ke zpracování kovů pomocí nejmodernějších metod a nástrojů, čímž se, pokud celý proces zkrátíme, dá výslednému výrobku kvalita, tvar i barva. Dají se takto zpracovat zakázky, čítající více než tisíce výrobků.

Kovovýroba

Kovovýroba

Celá výroba je ale složitější. Nejprve dochází k lisování plechů z nejrůznějších kovů. Ty se posílají dál jako polotovary, nebo dochází k jejich dalšímu zpracování obráběním, dalším lisováním, broušením, nebo svařováním. Během procesu svařování dochází k pevnému spojení kovových součástek na styčné ploše, ať již účinkem tlaku, nebo tepla. Využívají se samozřejmě různé metody, protože svařování hliníku a nerezu není zdaleka to samé. Ke svařování hliníku se užívá metoda MIG, pro nerez zase MAG. Rozdíl je ve vlivu plynu ochranné atmosféry. Zatímco u MIG metody dochází ke svařování kovů v ochranné atmosféře inertního plynu, u MAG metody se toto děje v atmosféře aktivního plynu.

K dotvoření výsledného výrobku pak dochází v lakovně. Práškové lakování upraví povrch plechu pozinkováním nebo pochromováním, čímž se zlepší vzhled, zvýší odolnost, a to jak mechanická, tak i chemická, a navíc se zvedne trvanlivost výrobku. Tímto způsobem lze na automatických linkách vybavených těmi nejmodernějšími stroji vyrábět sériově i velké množství výrobků. Pokud se tedy rozhodnete zadat někomu takto velkou zakázku, týkající se kovovýroby, svařování nebo lakování, pak je pro vás firma STEELTEC velmi dobrou volbou, a jako léty osvědčená společnost také zárukou kvality.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz