Inspekce nemovitostí dokáže odhalit závažné problémy

Pokud je vám pojem inspekce nemovitostí cizí, určitě si přečtěte dnešní článek, představí vám službu, která vám může ušetřit velké zklamání z nákupu vašeho vysněného domu či bytu. Představíme si nejen službu jako takovou, ale poradíme také, dle čeho vybrat konkrétního inspektora nemovitostí.

Proč inspekce nemovitostí?

Ať už sháníte dům či byt pro soukromé či komerční účely, většinou vybíráte dle lokality, ceny a vzhledu. Laik jen těžko odhalí závady, které nejsou na první pohled vidět. Plíseň pod okny či v rozích lze snadno přemalovat či jinak schovat a odhalíte je až s prvními mrazy. Závad ale může být mnohem více a nemusí být ani úmyslem prodejce je skrýt, jednoduše časem vyplavou na povrch a vám zůstanou jen oči pro pláč.

Inspekce nemovitosti dokáže nejen odhalit již vzniklé problémy a navrhnout způsob, jak je odstranit, ale jsou rovněž schopni vyhodnotit rizika, tzn. kde jsou slabé stránky objektu. Zaměří se zejména na oblast statiky, hydroizolace, zvuku a hluku, povrchů, úniků tepla, ale také požáru a celkové bezpečnosti i zdravotní nezávadnosti. Stranou nezůstanou ani povrchy a technická zařízení dané budovy.

Vy, jako kupující, tak získáte podrobný přehled o tom, co ve skutečnosti kupujete. Tedy nejen krásný dům uprostřed zahrady plné rozkvetlých stromů, ale třeba i velkou spoustu problémů, které vás do budoucna budou stát velké peníze.

Inspektor nemovitosti

Při volbě konkrétního inspektora se zaměřte nejen na oblast, ve které se vámi zvolená nemovitost nachází, ale také ověřte, zda je členem Asociace inspektorů nemovitostí, ta za kvalitu svých členů ručí. Jak potvrzuje jeden z jejích členů, inspektor nemovitostí pro oblast České Budějovice a Příbram, Jiří Havlín Dis. a dodává: ” Inspekce nemovitostí se netýká jen kupujících, kteří si chtějí být jisti, že kupují nemovitost v dobrém stavu. Prodávající je vázán zákonem k tomu, aby o prodávaném objektu podal co nejpřesnější informace. A právě k tomu rovněž slouží tato služba.”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz