Dotace EU zajistí podnikatelům výraznou úsporu energií

Počínaje 4. 5. až do 31. 10. tohoto roku mají podnikatelé možnost zažádat o dotace EU v rámci spuštěného programu pro Úspory energie v SZT. Jedná se o program na snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru, obměnu či modernizaci starých technologií a systému měření. Podnikatelé mohou získat dotaci EU ve výši až 50 % způsobilých výdajů.

Úspory energie s dotacemi EU

Dotace jsou primárně zaměřené na úsporu energie, například na výstavbu, rozvoj, rekonstrukci či instalaci zařízení a soustav. Podporována jsou technologická zařízení nezbytně nutná pro dosažení úspory energie ve formě dlouhodobého hmotného majetku či dlouhodobého nehmotného majetku, který zajišťuje řádný chod hmotného majetku. Podporu je možné použít i na Energetický posudek a projektovou dokumentaci nebo opatření týkající se energeticky účinného dálkové vytápění a chlazení včetně instalace plynových KVET.

Tip redakce:  Kryptoměna zvaná Monero

Míra podpory závisí na velikosti podniku příjemce. V případě malého podniku jde o dotaci až do výše 50 % způsobilých výdajů. Pro středně velké a velké podniky jsou možnosti využití podpory stejné, čerpání finančních prostředků z dotace EU je možné do výše 45 % způsobilých výdajů u středních a 40 % u velkých podniků.

Celková podpora je pak poskytována ve výši od 0,5 mil. Kč do 400 mil. Kč.

Dotace EU na rozvoj elektro soustav

Dalším ze spuštěných dotačních programů je program Smart Grids, jehož cílem je zlepšení kvality a celkové úrovně dodávek elektřiny koncovým příjemcům. O příspěvek je možné zažádat od 4. 5. 2017 do 30. 9. 2017. Mezi aktivity podporované dotačním programem patří kupříkladu nasazení technologických prvků řízení napětí a výkonu elektrické energie v distribučních soustavách, dále různá komplexní opatření. Způsobilé výdaje jsou přitom shodné s programem Úspory energie v SZT.

Tip redakce:  Porovnání půjček před výplatou bez registru

Máte-li zájem o získání dotace EU, obraťte na specialisty společnosti Mida Consulting, kteří vám rádi pomohou s vytvořením potřebné dokumentace i s hladkým průběhem čerpání po celou dobu spolupráce.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Press-Media.cz

Centrum-Zpravy.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz