Dopravní značení a novinky v roce 2016

Patříte-li do řad „svátečních“ řidičů, možná jste nedávné změny v dopravním značení nepostřehli. Vzhledem k tomu, že se jich v roce 2016 událo poměrně dost, jsme pro vás připravili stručný přehled těch nejpodstatnějších novinek.

V ČR přibylo 450 kilometrů dálnic

O českých dálnicích se v Evropě tradují nelichotivé vtipy, nicméně letos se rozrostly o dalších 450 kilometrů. Nenechte se mýlit, nové dálnice vznikly transformací z rychlostních silnic. Nyní je označuje dopravní značení na zeleném podkladu, které by mělo vést k celkovému zpřehlednění sítě pozemních komunikací.

Zastánce vyšších rychlostních limitů bohužel zklameme. Maximální rychlost 130 kilometrů zůstala beze změny. Jen v některých úsecích čtyřproudých silnic první třídy došlo k navýšení původní devadesátky na 110 kilometrů za hodinu.

značky

V souvislosti s dálnicemi nesmíme zapomenout ani na změnu silničních známek. Jejich nová podoba údajně usnadní kontrolu policistům.

Setkáte se s novými značkami

Nové vodorovné dopravní značení se nekoná, ale v kategorii svislých značek se objevilo množství zbrusu nových symbolů.

Značky upozorňující na výskyt zvířat jistě znáte. Ještě donedávna jste na nich mohli vidět skot nebo jelena. Nyní jsou na značkách také symboly koně a žáby. Další změna souvisí se značkou Zimní výbava, která nyní zavádí povinnost zimní výbavy po celý rok a nikoliv v období od 1.11 do 31.3. Samozřejmě za předpokladu, že dodatková tabulka nespecifikuje konkrétní období.

značky

Zároveň se připravte na to, že v rámci značky pro křižovatku s vedlejší pozemní komunikací může být vyznačeno pouze jediné připojení. Změny se dotkly také značení dopravního okruhu. Původní čtverec se zeleným pruhem nyní připomíná kruh.

Průběžně se začnou objevovat značky označující emisní zóny. Pro majitele vozů s nevyhovujícími emisními limity to znamená, že budou muset zaparkovat mimo vyznačenou zónu. Tak horké jako v sousedním Německu to ale zatím nebude.

Informace jsme čerpali od odborníků na pronájem dopravního značení – společnosti AZznačky.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz