Nebankovní půjčky? Už dávno není čeho se bát, stačí na ně jít chytře!

Ještě před několika lety se lidé nebankovních půjček obávali jako čert kříže. Na českém trhu se totiž pohybovala řada podvodníků, kteří dohnali spoustu klientů do dluhové pasti, a ve výsledku se za spolehlivé poskytovatele úvěrů považovaly pouze banky. Novela zákona o spotřebitelském úvěru však vše změnila. Úvěrové společnosti nyní nemohou fungovat bez licence od České národní banky a i samotné podmínky poskytování úvěrů se zpřísnily, díky čemuž je půjčování bezpečnější než kdy dříve.

Hlavní výhoda nebankovních půjček spočívá především v jejich snadné dostupnosti. Nebankovní poskytovatelé totiž při prověřování žadatelů nemají tak vysoké nároky jako banky, díky čemuž dokáží oslovit mnohem širší klientelu. Na rozdíl od bank také poskytují celé spektrum produktů, které řeší nejrůznější finanční situace, od nečekaných výdajů až po zařizování či rekonstrukci domácnosti.

Dokonalý produkt pro každou situaci

Velice specifickým produktem, který od žádné banky jen tak nedostanete, jsou například rychlé půjčky. Většinou nebývají vyšší než pět tisíc, a tak slouží primárně jako náhrada finanční rezervy, když lidé potřebují zaplatit nějaký nečekaný výdaj nebo jednoduše nevycházejí s výplatou. S jejich rychlým vyřízením však přichází i brzké datum splatnosti, takže se vyplatí jen tehdy, kdy si je člověk stoprocentně jistý, že půjčku dokáže zaplatit. V případě zpoždění ho totiž čekají nemalé poplatky, se kterými se půjčka dost prodraží.

Pokud se člověk chce vyhnout tomu, že by se musel svému nadřízenému v práci svěřovat s tím, že potřebuje úvěr, opět najde odpověď v nebankovním sektoru. Mohla by mu totiž pomoci takzvaná půjčka bez dokládání příjmů, se kterou se vyřizování oficiálního potvrzení o příjmech spolehlivě vyhne. I tak ale musí počítat s tím, že si jej vybraný poskytovatel prověří, jen k tomu třeba využije historii pohybů na vašem bankovním účtu.

Na své si přijdou i “problémoví” klienti

Velmi oblíbeným druhem úvěrových produktů jsou také půjčky bez nahlížení do registru. Opět se jedná o název, který je tak trochu zavádějící, jelikož zmíněná novela zákona uděluje všem poskytovatelům povinnost do registrů za všech okolností nahlížet. Nebankovní společnosti však bývají při jeho kontrole o něco shovívavější, a tak půjčku obvykle schválí i někomu, kdo už nějaký úvěr má nebo ke svým závazkům v minulosti nepřistupoval zrovna zodpovědně.

Tady je však potřeba na přístupu zapracovat. Spousta lidí se totiž snaží, jak se říká, vytloukat klín klínem – zkrátka si půjčují na to, aby zaplatili své stávající dluhy. Každá půjčka však něco stojí, a tak přirozeně dochází k efektu sněhové koule, kdy celkový dluh s každou další půjčkou o něco narůstá a tím pádem dlužníka zatahuje hlouběji a hlouběji do dluhové spirály. Proto je v těchto chvílích lepší volit konsolidaci či refinancování půjček.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz