Čtenář a knihy

Čtenář prožije tisíc životů předtím, než umře. Člověk, který nečte, zažije pouze jeden. Myslím, že je to velmi výstižný citát. Knihy jsou něco úžasného. Slouží jako vzdělávací nástroj, inspirace, schování do vlastního světa, k přežití nudy, k poklidnému zimnímu večeru u hrnku horké čokolády aj.

čtenář

Čtenář a jeho pohled na knihy

Knihy existují spousty let a je jich čím dál více. Bohužel počet lidí, kteří je čtou a kupují si je, se poněkud snižuje. V dnešní chytré době bývají knížky nahrazovány ebooky. Někdy ani to ne.

Jsou lidé, kteří ve čtení nenašli svou zálibu. To neznamená, že by to bylo špatně, ale je to smutné. Vždyť knihy jsou plné moudrosti, úžasných nepoznaných světů, faktů, pocitů..Mnohdy obsahují velmi užitečné tipy a informace, které nenajdete ani na internetu.

Čtení je zábava

Čtenářem může být kdokoliv. Může to být člověk, který čte knihy. Taky to ale může být člověk, který čte komiksy, časopisy nebo noviny. Čtenář je jednoduše člověk, který čte. A to, co čte, už není tak podstatné. I kdyby to byly jen statusy na Facebooku nebo recepty.

V dnešní uspěchané době je úctyhodné, když si člověk na čtení najde alespoň 10 minut. Můžete na deseti minutách začít a nakonec zjistíte, že už čtete hodinu. To je přece fajn, ne?

Když je kniha opravdu zajímavá, vtáhne vás do děje. To je na knihách pozoruhodné. Máte den blbec? Vemte do ruky knihu a začněte číst. Věřte mi, že na své starosti alespoň na chvíli zapomenete. Ve chvíli, kdy vás kniha pohltí, vnímáte pouze ji. Vše ostatní se posunuje do pozadí. Už nepřemýšlíte nad tím, jaký trapas se vám stal v práci, co si uvaříte zítra na oběd apod.

Na knihách je skvělé to, že mají spoustu žánrů. Když jste smutní a chcete se rozveselit, vezmete do ruky komedii, když si chcete pobrečet a přečíst si o dokonalé lásce, vezmete do ruky romantiku, pokud jste snílek vezmete do ruky nějakou tu fantasy či sci-fi. Výběr je na vás. Čtěte to, co chcete a to, co vás baví.

Hlavní je to, že čtete.

Redakce AktualityCZ.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz