Co si o nás googlují sousedé v Evropě?

Je to pár let, co Google přišel s aplikací, která poskytuje informace o tom, co lidé nejčastěji vyhledávají. Své žebříčky mají desítky zemí světa a Česká republika mezi nimi nechybí. Pokud si aplikaci spustíte, zjistíte ihned, která slova či slovní spojení v posledních hodinách nejvíce Čechy zajímaly. Konkrétně může jít o fotbal, slavné osobnosti, online pořady a tak podobně. Ještě zajímavější jsou však žebříčky vyhledávání o České republice. Web ShopAlike.cz byl tak zvědavý, že se rozhodl vypátrat, co si o nás nejvíce vyhledávají naši evropští sousedé.

Analýza výsledků 24 zemí světa

Aby byl výsledek zajímavější, analyzovaly se výsledky hned ve 24 jazycích 22 zemí Evropy. Mezi zvědavé sousedy patří vedle Německa, Polska, Slovenska a Rakouska také vzdálené Rusko, Turecko, Norsko nebo Švédsko, ale nechybí ani slavná Itálie, Francie, Španělsko, Chorvatsko, ani méně známé Srbsko.

Co sousedy nejvíce zajímá?

Jste zvědaví, co si o České republice a Češích všech 22 zúčastněných evropských zemí „gůgluje“? Mezi jednu z nejhledanějších frází patří ta, která se ptá na to, jaké máme náboženství, často potom padal přímo termín „ateismus“. Tento fakt zajímá vedle Poláků (kteří dohledávají, zda vůbec slavíme Vánoce) také Turky a Angličany.

Mnoho našich evropských sousedů ale také zajímá, jací jsou Češi. V Google vyhledávači proto hledali, zda jsou Češi nepříjemní, prchliví, krásní, nebo dokonce neomalení. Častokrát se však lidé různých národností také snažili dohledat, zda jsme vůbec součástí Evropské unie, a proč nemáme jako měnu euro.

Tip redakce:  Zmrzlinové stánky za rozumnou cenu pořídíte u společnosti www.zmrzlinove-stanky.cz

Naše sousedy zajímá i to, proč nemáme rádi Rusy nebo Slováky. Sami Rusové se dokonce zajímají o naši historii a dohledávají si události, které vedly k rozdělení Československa na dva samostatné státy. Překvapivě nepatří mezi nejvyhledávanější fráze žádné jméno některé z našich osobností. Třeba, až se všichni dozví, jací jsme a proč máme jinou měnu, začnou vyhledávat i je.

Pokud Vás zajímají všechny výsledky průzkumu, můžete je vidět na ShopAlike CZ

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz