Co pro nás znamená registrace na Úřadu práce

Úřad práce je pro mnohé lidi „strašákem“, berou jej jako selhání, a s tím, že jsou na něm registrováni, se rozhodně nechlubí. Pokud jsme čerství absolventi a nedaří se nám najít práci, nebo jsme o zaměstnání z nějakého důvodu přišli, je registrace na Úřadu potřebným a logický krokem. Doby, kdy po vystudování bylo běžné okamžitě najít zaměstnání, jsou nyní pryč, a skoro každý se musí hodně snažit, aby dopovídající práci s dobrým ohodnocením sehnal.

Captura-de-pantalla-2015-03-11-a-las-10_19

Činnost Úřadu práce

Úřad práce je zde od toho, aby poskytoval informace ohledně pracovního trhu, evidoval uchazeče o zaměstnání, pomáhal jim práci najít a nabízel volná místa. Na vývěsce Úřadu práce v místě vašeho bydliště, a nyní i na internetových stránkách, můžete procházet nabídky volných pracovních míst ve všem okolí.  

Co evidence na Úřadu práce obnáší

Evidence na tomto úřadě se mnoho lidí obává, není ale důvod.  Octnout se „na pracáku“ neberte jako ponížení, může se to stát každému. Co to obnáší? Především komunikovat s příslušným úředníkem neboli referentem, plnit své povinnosti, které se týkají docházky a snažit se nalézt si práci. Přes tento úřad se můžete přihlásit na některý z rekvalifikačních kurzů pro doplnění vzdělání.

Na co si dát pozor

Během evidence musíte s Úřadem práce aktivně spolupracovat a docházet na smluvené schůzky. Pokud budete odmítat nabízenou práci, můžete být z evidence vyřazeni, podobně, jako když nedodržíte povolený limit pro přivýdělek. Vše je třeba včas úřadu oznámit a přivydělat si můžete jen určitou sumu měsíčně. Úřad práce za vás po dobu evidence platí zdravotní pojištění a při splnění určitých podmínek máte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Neseďte s rukama v klíně

I během vaší evidence na Úřadu práce nepřestávejte aktivně hledat práci a vlastní pěst. Procházejte inzeráty, poptejte se vašich přátel a známých a využijte služby personální agentury. Ta spojuje světy potencionálních zaměstnanců a zaměstnavatelů. Moderní personální agentura Žirafa.cz vám pomůže najít práci dokonce zdarma.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz