Co dělat, když přijde exekutor?

Může se to stát každému. V České republice je každý rok včetně těch soudních vyhlášeno kolem milionu exekucí. Některé sice na stejné osoby, ale i tak se dá říci, že tak každý patnáctý Čech je postižen exekucí a týká se v dnešní době v podstatě každého.

Co tedy můžete dělat ve chvíli, když nemáte na zaplacení a vymahatel zvoní u dveří? Zde je několik tipů, které vám pomohou situaci co nejjednodušeji vyřešit.

  1. Hádkou nic nezískáte – Hádat se s vymahačem nebo se s ním dokonce prát je naprostý nesmysl a může to být i nebezpečné pro vaše zdraví. Ano, je jasné, že v takové chvíli jsou emoce na pochodu. Jenomže je třeba je potlačit a radši přemýšlet, jak dluh splatit. Takhle by vám hrozilo, že vás místo exekutora bude stíhat policie. Nejlépe může posloužit nedávný případ ze Zlínska. Zde muž po mužích začal střílet. Ospravedlňoval se, že si myslel, že jsou to zloději. Soud jeho námitky neuznal a vyhodnotil jeho čin jako pokus o vraždu. Muž se nakonec oběsil. Není třeba kvůli dluhům ještě více zhoršovat svoji situaci.
  2. Splaťte co nejdříve to je možné – Musíme si uvědomit, že s probíhající exekucí dluh roste, protože nikdo nic nedělá zadarmo. Proto je třeba stůj co stůj se závazku zbavit. To souvisí s následujícími body…
  3. Půjčte si od kamarádů – Pokud vám nějaký bude ochoten pomoci, rozhodně toho využijte. Přátelé po vás nikdy nebudou chtít zpět třeba dvojnásobek peněz. Navíc pokud se znáte dlouho, tak vám může i věřit, že své peníze opravdu ještě někdy uvidí. Je lepší si půjčovat více menších částek, abyste po jednom známém nechtěli najednou dvě stě tisíc.
  4. Nikdy si nepůjčujte od lichvářů – Lichváři se jenom tváří, že chtějí lidem pomoci. Ve skutečnosti po vás mohou chtít splatit několikanásobek vaší půjčky, takže se ocitnete v ještě větších dluzích. Kromě toho jejich vymahači často pracují za hranou zákona a může zde jít reálně i o život.
  5. Shánějte další přivýdělky – V tomto období berte cokoliv, za co dostanete slušně zaplaceno. Dvě práce je sice velmi náročné vydržet, ale do doby splacení dluhu to za to stojí, protože příliš mnoho jiných možností není.
  6. Insolvenční řízení – Když už nic jiného nezbývá, tak je třeba sáhnout k tomuto kroku. Všechno se dá nějak přejít a to platí i o tomto kritickém bodu.

 Rad pro chování s exekucí je sice mnohem více, ale zde jsou ty asi nejdůležitější body, kterých by se měl každý držet. Samozřejmě o mnoho lepší je všem těmto nepříjemnostem předejít.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

 Tiskové-zpravy.eu     

Press-Media.cz

Centrum-Zpravy.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz