Bytový textil dodá vašemu bytu styl

Pokud jste se nedávno stěhovali, jistě jste si všimli, že zařízený byt se nerovná zabydlený byt. I když je v místnostech rozmístěn nábytek a vše se zdá být na svém místě, neznamená to, že byt sám o sobě začne působit útulným dojmem. Právě tento pocit domova vám pomůže vykouzlit bytový textil, stačí ho jen vhodně rozmístit a hned uvidíte tu změnu.

Světla tak akorát

Říká se, že v očích člověka se zračí celá jeho osobnost. U bytových prostor jako oči působí okna, není se tedy co divit, že je potřeba jim věnovat dostatečnou pozornost. Divili byste se, jak i ta nejjednodušší záclona dokáže rozjasnit byt a dodat mu na útulnosti. Prázdná okna působí neutěšeně a navíc vás v parných letních dnech neochrání před žárem venku. Promyslete si, jak moc silné zastínění chcete v každém z pokojů dosáhnout a podle toho pořiďte vhodné zaclonění. Sázkou na jistotu však bývá kombinace záclony a závěsu. Je to klasika, která už se lety osvědčila a dosáhnete s ní jemného rozptylu nepříjemného přímého slunečního světla i silného zastínění.

A budete spát jako v bavlnce…

Nepodceňujte ani bytový textil v ložnici. Právě to je přeci místo, kde se ukládáte ke spánku a doplňujete energii na další den. Ložní prádlo by vám mělo být příjemné na omak a mělo by být přizpůsobené roční době. Nemusíte se spokojit s obyčejným jednobarevným povlečením, klidně sáhněte po jemných ornamentech, proužcích nebo nějakém obrazovém potisku. Měli byste se však v ložnici obecně vyhnout příliš jasným a zářivým barvám, mohlo by vás to rušit při usínání.

Toto byly jen dva tipy z mnoha, jak bytovým textilem podtrhnout pocit domova. Možnosti jsou však téměř nekonečné a fantazii se meze nekladou. V koupelně můžete pořídit sadu různobarevných ručníků, aby každý člen rodiny věděl, který ručník je jeho. Na pohovku v obývacím pokoji umístěte několik sladěných dekoračních polštářků a na jídelní stůl pořiďte jednoduché prostírání. A až se příště dostavíte k někomu na návštěvu, nechte se inspirovat, jak si za pomoci bytového textilu zútulnil byt on.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz