Plánujete stavět? Potřebujete projekt domu

Každý, kdo uvažuje o realizaci vlastního bydlení v podobě novostavby, potřebuje kromě pozemku a peněz také projekt domu. Bez něj se nehne dál. Podle projektu se staví a předkládá se stavebnímu úřadu k udělení stavebního povolení. Kde takový projekt domu získat? V zásadě máte dvě možnosti, a to nechat si ho zhotovit na zakázku architektem, přesně podle vašich představ a přání, nebo se ponořit do nabídek typových projekt a některý z nich si vybrat. Ani jedna varianta není špatná, záleží na okolnostech.

Projekt

Projekt domu

Projekt typový nebo individuální?

Chcete-li projekt domu ihned nebo nemáte vlastní představu o tom, jak by mělo vaše nové bydlení vypadat, jeví se typový projekt jako dobrá možnost. Můžete si jej nechat do jisté míry upravit, samozřejmě nepůjde o obrovské změny, ale určitou volnost máte. Naopak, je-li vaše představa velmi konkrétní, nechte si zpracovat projektovou dokumentaci zcela individuálně. Bude to trvat trochu déle a asi stát i více peněz, nicméně s výsledkem pak budete spokojeni, a pokud se vše podaří, vznikne dům vašich snů.

Jak je to s typovými projekty

Podívejme se blíže na typové projekty. Jsou atraktivní především pro zájemce, kteří si nevědí rady s vlastním návrhem, nebo o něm ani neuvažují. Je to projekt hotový, prověřený, okamžitě dostupný. Postrádá sice výhody čistě individuálního pojetí, to ale mnohým lidem nevadí. Navíc je zde stále možnost určitých úprav. Je možné, že se vám nějaký projekt domu zalíbí tak moc, že na něm nebudete chtít zhola nic upravovat. To je ale málo častá situace. Spíše se počítá s tím, že zájemce bude mít pár připomínek a návrhů, jak dispozice pozměnit podle sebe. Na přání investora se tedy většinou poupraví pár věcí k jeho větší spokojenosti.

Typový dům, který se přiblíží našemu snu

Mezi nabízenými se většinou najde projekt domu, který vyhoví našim přáním, nebo se jim alespoň hodně přiblíží. Nedostatky spraví pár změn a člověk může být poměrně dost spokojen s výsledkem. Důležité je projít si dostatečný počet projektů, abychom našli ten, který nám padne do oka, a u kterého nebudou větší změny potřeba. Typové projekty mohou posloužit i jako zajímavá inspirace.

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz