Budapešť: město lázní a okouzlujících památek

Přemýšlíte, kam podniknout výlet v posledním letním měsíci? Rádi byste někam do ciziny, ale nechce se vám cestovat příliš dlouho? Ideální destinací je například nejznámější maďarská metropole Budapešť. Třeba z Brna sem dorazíte zhruba během čtyř hodin a těšit se můžete opravdu na vydatnou dávku kultury. Krásné památky a pohodová budapešťská atmosféra dostanou každého.

BudapeÁú 12_BaÁka

Kam v Budapešti

V hlavním maďarské městě se vydejte třeba k impozantní budově parlamentu a rozhodně nezapomeňte na jeho prohlídku, vnitřní prostory jsou honosné a na návštěvníky dýchne někdejší sláva této země. Minout byste neměli také přímo obří Baziliku sv. Štěpána a známou Andrássyho třídu – ta je dlouhá obdivuhodných 2,3 km, stojí nad druhým nejstarším metrem v Evropě, a která vás dovede až na náměstí Hrdinů.

shutterstock_129224525

 

Mezi velká turistická lákadla patří také Rybářská bašta, královský palác nebo židovská čtvrť s největší evropskou synagogou. Hrůzy holocaustu zde připomíná památník v podobě kovové smutečné vrby, na jejíchž lístcích najdete jména židů zavražděných během války.

Město lázní

Budapešť ale není jenom městem památek. Slavné jsou také zdejší lázně, kterých je zhruba třicet. Za návštěvu tak rozhodně stojí lázně Szechényi, které jsou největší termální lázně v celé Evropě. Vydat se můžete také do lázní Gellért ležících v opravdu honosných prostorách, Lukács, Rudas a další. Všechny lázně léčí nejrůznější nemoci, celkově přispívají k posílení imunity a zaručují vydatný odpočinek od každodenního stresu.

Ubytování v Budapešti

Abyste si pobyt v Budapešti užili, doporučujeme ubytování například v hotelech Csaszar*** či Stáció****. Hotel Csaszar najdete nedaleko tureckých lázní Veli Bej, kousek to budete mít také ke zmiňovaným památkám (Rybářská bašta nebo Parlament). Hotel Stáció je zase ideální pro ty, kteří touží po maximálním komfortu a klidu. Hotel se nachází v okrajové části města, je obklopený zahradou a jezírky a pro své hosty nabízí vydatný oddych v hotelovém wellness centru.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz