Obrábění kovu: Jak vybrat spolehlivou pásovou brusku

Zpracování kovu nemusí být nijak složité! Alespoň tehdy, když máte k dispozici vhodné nástroje a vybavení. Velmi důležitý je především výběr vysoce kvalitní a spolehlivé pásové brusky. V současné době lze volit spousty nejrůznějších typů, které nabízejí maximální pracovní pohodlí a zaručený výsledek v podobě hezkého a funkčního výrobku. Jak tedy zvolit vhodný model, který bude odolný, přesný a jednoduše ovladatelný?

pásová bruska

Druhy pásových brusek

Vybírat si lze hned několik typů, které jsou charakteristické především svou velikostí, tvarem a způsobem práce s nimi. Jestliže potřebujete opracovávat větší množství kovového materiálu, vyplatí se stacionární pásová bruska. Pro její umístění budete potřebovat více místa. Optimální je do nejrůznějších dílen a také do průmyslových provozů a hal. Práce s ní je výhodná hlavně díky přirozené pozici vestoje a možností pevného ukotvení obráběného materiálu. Mnohdy k ní lze pohodlně ukotvit i přídavný stolek. Pokud uvažujete spíše o pořízení ruční pásové brusky, s největší pravděpodobností ji budete využívat pouze občas anebo jen na činnosti, které nelze zvládnout na stacionárním typu. Jakýmsi kompromisem jsou stolní modely, které lze uchytit na pevnou podložku.

Další aspekty výběru

Hodně důležité je, aby pásová bruska byla vyrobena z těch nejkvalitnějších materiálů. I proto se vyplatí vsadit na značkové modely. Výbornou volbou je například tuzemské značka NKO Machines. Z její nabídky vybíráme například stacionární typ zvaný Pásovec vyznačující se vysokou efektivitou práce, pohodlným ukotvením a maximálním výkonem. Při nákupu byste se měli řídit ještě pohodlností nastavení úhlu broušení, množstvím rychlostí, přítomností lapače pilin a mnohými dalšími aspekty.

Pohodlný a levný nákup

Vybírat kvalitní a přitom levné přístroje můžete v eshopu Forsteel.eu. K dispozici jsou zde nejen pásové brusky značky NKO Machines, ale i holandské výrobky Almi a spousta jiných značkových produktů.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz