Archangel, nebi vstříc na dvou kolech

asama-hashmy

Biblický námět není zrovna tím, co by nás napadlo ve spojitosti s motorkářskou subkulturou. Jak se ale dočtete na následujících řádcích, může se za tím skrývat daleko víc než jen běžná touha po odlišnosti. Archangelův příběh se začal psát až za oceánem, kde se zrodil pod rukama firmy American Performance Cycles, která se zabývá stavbou zakázkových motocyklů. V Archangelově hrudi bije impozantní srdce Ultima, které dokáže přes šestistupňovou spojku přenést dostatek brutálního výkonu na silnici. To byl však jen zrod a začátek celého příběhu.

Z Ameriky do Prahy

Motocykl si s sebou do Prahy přivezl designér Asama Hashmy jako nepopsaný list, prázdné plátno, které čeká na toho správného umělce, který mu vtiskne jedinečnou podobu. Tady padla volba na Petra Pokorného, známého umělce zabývajícího se americkou retuší. Ten dokázal jedinečným způsobem ztvárnit nelehkou životní cestu a vizi, kterou Asama měl.

Asama

Asama

Dětství v zajetí války

Asama Hashmy prožil dětství v záchvěvech tří válek, které velmi výrazně ovlivnily jeho vnímání světa kolem sebe. Spousta z jeho přátel musela zaplatit tu nejvyšší cenu a sám Asama měl několikrát v životě opravdu štěstí a zažil okamžiky, kdy se díval smrti přímo do očí. Dalo by se říci, že v těch chvílích měl nad ním ochrannou ruku nějaký anděl strážný. Odtud se zrodila vize Archanděla, posla, který je vyslancem Boha a nezáleží mu na vyznávané víře.

Jedinečné umělecké dílo

Petr Pokorný vyobrazil Archangela jako majestátního a sebevědomého, který se nezalekne ani démonů, kteří se po něm sápou po blatnících. Je sebevědomý a odmítá jakékoliv příkoří, stejně tak jako dnes, po letech, jeho majitel Asama Hashmy. Vše je zpracováno s citem pro detail s Archangelem na nádrži jako jasným zdrojem světla a krásy, která se staví pekelným hordám a ochraňuje před nimi potřebné. Podobné úpravy a provedení dokazují, jakým vývojem americká retuš prošla a že je třeba ji dnes vnímat jako právoplatné umění, které je nejen krásné na pohled, ale může v sobě nést také hluboké myšlenky.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz