8 rad pro plnohodnotný život

Každý člověk touží žít plnohodnotný život a užívat si každičký den. Existují však věci, které nás svazují a brání pohnout se z místa. Pokusíte-li se vymanit z některých zažitých zlozvyků, zjistíte, že se vám volněji dýchá. Život nabere nové otáčky a změní svůj kurz. Dnes si prozradíme hrstku zažitých zlozvyků, které lze změnit. Ve skutečnosti jich je mnohem více, ale to ví každý nejlépe sám, co ho v životě brzdí.

Nehrabejte se v minulosti

Pitvání negativních vzpomínek ještě nikoho neposunulo dál. V každém případě je fajn vzít si ponaučení z chyb. Setrvávat však v minulosti vám nepomůže, protože už to nezměníte. Jednat se může o křivdy ze zkrachovalého vztahu, ale i jiné zážitky. Co bylo, je nenávratně pryč. Soustřeďte se na přítomnost a přemýšlejte, co podniknout pro lepší budoucnost.

Neobviňujte se

Udělali jste chybu? No a? Děláme je všichni. Důležité je vzít si z nich ponaučení a neopakovat je. Zbytečně se přestaňte trestat za něco, co už nezměníte. Spíše myslete na to, jak stejnou chybu již víckrát neopakovat. Věřte, že nikdo o vás a vašich chybách nebude přemýšlet více než vy sami. Každý má svých starostí až nad hlavu.

Skoncujte s výmluvami

Mnoho času člověk ztratí především výmluvami. Výmluvy typu, proč něco nejde, představují jen omluvu za něco, co stejně udělat nechcete. Protože chce-li člověk skutečně něco učinit, nehledá výmluvy ale důvody, jak to udělat jinak, když takto to nejde. Když něco opravdu z hlubokého přesvědčení nechceme – hledáme výmluvy. Položte si tedy spíše otázku, zda se do nového projektu, podnikání chcete opravdu pustit. Odpovídejte jen ano – ne. Nic mezi tím neexistuje.

Naučte se omlouvat

Pro mnohé lidi je představa, že udělali chybu nepřípustná. Jenže právě ony chyby vedou ke zdokonalování člověka. Nejsme roboti a je zcela přirozené, že se můžeme někdy zmýlit či ulítnout a vypustit z pusy něco, co nás pak mrzí. Uznání pochybení není známkou slabosti, ale naopak vnitřní síly.

Neposuzujte ostatní

Zbavte se nutkání někoho soudit. Ať už se jedná o rodinu, kolegy či přátelé. Znáte pořekadlo, „žij a nech žít“? Nechejte lidi být takové, jací jsou. Je až zarážející kolik lidí ví přesně, co by měl udělat soused, ale přitom si neumí poradit s vlastním životem.

Přestaňte se litovat

Ach jo, proč zrovna já mám takovou smůlu? Vážení – štěstí je osobní postoj, nikoliv náhodná událost. Zatímco jeden bude šťastný za každou maličkost, druhý se nenabaží nikdy. Některé situace v životě jsou pouze lekce, které nás mají něco naučit. Litováním sám sebe svou situaci nezměníte.

Nesnažte se všem zavděčit

Snažit se zavděčit všem je nemožné. Nesnažte se tedy o nemožné a ušetříte si tím nejen čas, ale i trápení. Buďte sami sebou, konejte dle svého nejlepšího uvážení a přitáhnete lidi, kteří budou s vámi na jedné vlně. Neřešte to, co si o vás druzí myslí. Je nesmysl snažit se vycházet se všemi, jelikož každý máme jiný životní příběh, zkušenosti a jsme z jiného těsta. A některá těsta se k sobě zkrátka nehodí.

Překonejte obavy

Strach umí člověka ovládat. Pokud se nejedná o strach, který vám má zachránit život, jako útěk před gepardem, nenechte se jím ovládnout. Strach z případného neúspěchu je pouhá iluze, kterou si sami vytváříme. Žádný učený z nebe nespadl a naučíte se pouze tak, že ze začátku uděláte mnoho chyb. Nebojte se jich, jde o zcela přirozený proces.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Levné ubytování pro studenty

Bydlení

Aktuality z domova partner webu Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Domácí hydratace pleti pomocí chladivé mlhy YVY® PURE.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz