12 způsobů, jak můžete běhat s dítětem

Máte doma malou dceru či syna, kteří vám zabývají celý den? Potřebujete si na chvíli vyčistit hlavu? Poradíme vám několik způsobů, jak získat čas na běhání i když máte malé dítě. Takže připravte si běžecké boty a oblečení a jdeme na to.

1. Vstávejte brzo

Nastavte si budík na brzo ráno, kdy vaše dítě ještě spí. Výhodou je, že začnete svůj den pohybem a rovnou přidáte i sprchu. Nevýhodou je samozřejmě teplá postel, z které se někdy špatně dostává ven.

2. Pozdě večer

Počkejte si až bude vaše dítě spát. Poslední věc, kterou uděláte na konci dne je investicí přímo do vašeho zdraví. Nevýhodou, kromě motivace vyběhnout je i rozprouděná krev, takže po běhu hned tak neusnete.

Tip redakce:  Tanec v Olomouci pro malé i velké

3. Použijte kočárek na běhání

Užijte si společně se svým dítětem čerstvý vzduch, a přitom si zaběhejte. Výhodou je, že to vaše dítě může bát jako příjemné zpestření dne a bude se mu to líbit. Možnou nevýhodou je povykující dítě, které už to nebaví, nebo se mu to nelíbí a chce ven + vyšší cena za běžecký kočárek.

4. Hlídání s kamarádkou

Pokud máte kamarádku, která má také dítě domluvte se na hlídání. Stačí se sejít na hodinku a vystřídat se po půl hodině s hlídáním. Každá z vás si tak zaběhne 30 minut a druhá zatím hlídá děti.

5. Běžecký pás

Máte doma k dispozici běžecký pás např. v suterénu? Pak stačí, když vaše dítě umístíte na bezpečné místo a přidáte mu nějaké věci na hraní a chůvičku. Pak si můžete odskočit a zaběhat na páse. Nevýhodou je, že vás může každý vyrušit, protože jste hned po ruce.

6. Do práce si zaběhněte

Nechte doma auto a pokud máte pracoviště v dostupné vzdálenosti raději si tam zaběhněte. Stačí si obléct běžecké oblečení, nabalit batoh s čistým oblečením do práce na záda a na pracovišti se pak osprchovat.

Tip redakce:  Oblečení a doplňky na jógu

7. Obědová pauza

Ostatní kolegové z práce vyrážejí na oběd do fast foodu nebo restaurace, vy místo toho vyrazíte na blízkou trasu kolem pracoviště a proběhnete se. Jídlo samozřejmě dáte potom, ideálně zdravé z domu. Nevýhodou je, že budete zpocení, takže je třeba myslet na přibalení běžeckého oblečení a čistého spodního prádla a sprchu.

8. Paní na hlídání

Chcete si bezstarostně vyběhnout s vědomím, že je o vaše dítě postaráno? Najměte si paní na hlídání, která vám dítě po dobu vašeho běžeckého tréninku pohlídá. Vaše dítě si užije další legraci. Určitou nevýhodou je hodinová sazba, která vás může motivovat k rychlejšímu běhu.

9. Písková část na dráze

Pokud běháte na dráze, kde je k dispozici i písečná část, nebo je vedle pískoviště na skákání do dálky, využijte ho. Umístíte sem vaše dítě, které si pohraje a vy můžete běhat. Nevýhoda, pokud se písek vašemu dítěti nelíbí.

Tip redakce:  Léčba hemoroidů (lidově hemeroidů) bez operace? Jde to

10. Dětský koutek v posilovně

V dnešní době již není problém si zajít do fitness centra, které nabízí dětský koutek s hlídáním. Sem můžete umístit své dítě a jít si zaběhat či zacvičit. V koutku jsou k dispozici i různé hračky, takže si dítě vyhraje. Nevýhodou může být právě to, že u hraček nevíte přesně, kdo už je používal.

11. Organizovaná akce

Domluvte se ve skupině rodičů a sejděte se na společný běh. Jeden ze skupiny si pak vytáhne kratší slámku a dostane na starost hlídání všech dětí. Ostatní se pak mohou jít provětrat. Nevýhodou tohoto řešení, je že na vás časem padne i hlídání.

12. Děti dospívají

Vaše děti už jsou dost staré, aby mohly být doma sami? Perfektní konečně můžete vzít své boty na běhání a vyrazit ven jako dřív. Ovšem i v tomto případě, můžete mít nutkání se vrátit domů a provést kontrolu.

Další články s běžeckou tématickou najdete na běžeckém blogu Můjběh.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz