Životopis může při hledání práce pomoci i uškodit

Pokud hledáte novou práci, měli byste si dát záležet na životopisu. Je vaší prezentací a můžete ho vyšperkovat k dokonalosti, čímž šance zvýšíte, ale také si uzavřít cestu, pokud je napsaný špatně.

žirafa

Přehlednost a správná délka

Personalisté věnují každému životopisu a profilu uchazeče jen omezenou dobu než se rozhodnou, koho zařadit do užšího výběru. Musí tedy být přehledný, důležité věci zvýrazněny, napsaný čtivě, gramaticky správně a pokud možno stručně. Dnes se preferuje životopis strukturovaný, ve kterém se lépe orientuje a nemusíte si dávat práci se složitými a rozvitými větami. Délka by neměla přesáhnout rozsah A4, a pokud ano, musí k tomu být pádný důvod, například rozmanitá praxe, kterou je potřeba detailně popsat. Rovněž by ale neměl být ani přehnaně krátký.

Relevantní údaje

Údaje v životopisu musí být relevantní pozici, o kterou se právě ucházíte. Neznamená to pozměnit pravdu, ale třeba i vynechat nebo jen okrajově zmínit to, co je pro personalistu v dané chvíli zcela zbytečné a zaměřit se na to, co s pracovním místem souvisí. Proto se může stát, že bude třeba životopis trochu poupravit, něco vypustit a něco naopak více rozvinout pokaždé, když jej zasíláte. Rozhodně si ale nevymýšlejte a nelžete.

Vstupní dveře k pohovoru

Průvodní dopis a životopis spolu s reprezentativní fotografií se mohou stát vaší vstupenkou k pohovoru, nic jiného vás v danou chvíli nereprezentuje. Životopis vás musí představit, shrnout vaše vzdělání, pracovní zkušenosti, praxi a dovednosti. Personalista by měl získat určitou představu, čím byste právě vy mohli být pro firmu přínosem. Pozor na gramatické chyby, překlepy a nevhodné fotografie, ty dokážou nasměrovat životopis přímo do koše.

Registrace u personální agentury

Při registraci u personální agentury Žirafa, která je mimochodem zdarma, budete také potřebovat životopis. Pokud hledáte práci sami a ne a ne uspět, je možná na čase se na tuto personální agenturu obrátit a zvýšit tak možnost, že se k vám dostane nějaká zajímavá nabídka zaměstnání.

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz