Zippo zapalovače – praktický a vkusný doplněk nejen pro muže

Kdo jednou zkoušel zapálit oheň v horách, kde fučí, nebo si připálit v dešti navlhlými zápalkami, ví, že je to činnost hodná Sisyfa. Tedy zhola nemožné. Vynález Zippo zapalovače smetl ze stolu všechny pokusy o věčný oheň. Proto jsou tyto zapalovače oblíbené ve všech populačních sférách, mezi muži a ženami, horolezci, sportovci, vojáky i kavárenskými povaleči. Kdo si jednou škrtl zippákem, jiný zapalovač už jej nemohl nadchnout.

V čem spočívá kouzlo věčného ohně u Zippo zapalovače?

Již osmdesát pět let světem zní charakteristické klapnutí kovového víčka, škrtnutí a do vzduchu se rozlévá specifická vůně benzinového Zippo zapalovače. Jeho vynálezu předcházelo mnoho pokusů o vytvoření praktického pomocníka k zapalování táborových, válečných i skautských ohýnků. Požadavky tehdejších kuřáků, kteří si chtěli připálit během řízení nebo při práci jednou rukou, přiměly George G. Blaisdella, aby v roce 1932 v Bradfordu s malou skupinkou najatých zaměstnanců začal s výrobou Zippo zapalovače.

Zippo se od prvopočátku vešlo pohodlně do dlaně, nad knotem bylo víčko připevněné přímo k zapalovači tak, jak jej známe i dnes. Zpočátku však zapalovač neměl jméno, to vzniklo jednoduše – zip, tedy zipper. Aby se Zippo zapalovače od sebe odlišily, pokud je vlastnil každý z party, daly se na ně vyrývat jména, obrázky i vtipné hlášky. I dnes si každý vlastník zippa může objednat originální kousek, jaký se jinde na světě nevyskytuje. Životní kréda i láskyplná vyznání se nevyjímají na žádném předmětu denní spotřeby tak nápaditě jako právě na zippácích.

Chcete-li spolehlivě zaujmout kamarády nějakým trikem, naučte se zippo otevírat. Existuje snad deset různých způsobů, jak jedním pohybem otevřít, škrtnout a zavřít tento důmyslný zapalovač.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz