Zelené dotace od EU

Evropská unie se snaží bojovat se zbytečnou spotřebou, ničením životního prostředí a jedním z projektů, které podporuje, tak jsou zelené dotace. Tyto dotace jsou pravidelně vyhlašovány na různé projekty. Bohužel se nejedná o stálé využití dotací, ale povětšinou o jednorázový příspěvek, kterého mohou využít ti lidé, kteří splňují podmínky k tomu, aby ho dostali.

Dotace

Dotace

Jedním z příkladů je zelená hypotéka, která slouží k financování projektu „Zelená úsporám“. Je to nejen hypotéka, ale samotný žadatel o tyto příspěvky žádá o dotaci Státního fondu životního prostředí. Dotace se netýkají celkové budovy, ale mohou se týkat například vytápění. V České republice je smogová situace mnohdy až v kritickém stavu a tak padl návrh na zelené vytápění.

Tento projekt měl za cíl přesvědčit lidi k pořízení ekologičtějšího způsobu vytápěný domu. I pro tento projekt se vymezila částka, dosáhnout na ni mohli opět jen ti, kteří splňovali všechny podmínky. V tomto případě bylo podmínkou pouze zakoupení ekologického vytápění, na které dostanou dotaci.

Získat dotaci na projekty v rámci akce „Zelená úsporám“ není vůbec nic lehkého. Je třeba vždy patřičně zjistit, jaké body musí uživatel splňovat a na základě toho může o dataci požádat. Mnoho lidí skončilo s křížkem po funuse, když se fond vyčerpá, tak už další lidé peníze nedostanou.

Pokud tedy chcete využít těchto “akcí“, které Vám mohou přispět na ekologické bydlení, tak je potřeba být dostatečně rychlý a přesný, jinak se dotací nikdy nedočkáme. Dokonce i v těchto kruzích se objevuje nespravedlnost, o dotacích rozhodují lidé a málokterý úředník nezmění názor po nabídnutí tučného úplatku. To už se ovšem jedná o velké dotace pro společnosti nebo pro firmy pověřené k práci na zelených projektech.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz