Zdravý životní styl aneb jak se cítit lépe a vypadat mladší?

Zdravý životní styl patří k patrně nejvíce diskutovaným tématům dnešní doby. Co vše si pod pojmem „zdravý životní styl“ představit? Žádný zaručený recept na věčné mládí, vitalitu a pevné zdraví neexistuje, názory se různí, ale přeci jen mají všechny jedno společné – cílem je být fit, zdravý a v dobré kondici.

Pravdou zůstává, že to jaký život vedeme, z 80% ovlivňuje naše celkové zdraví. Zbytek jsou další vlivy, jako je zdravotní péče a genetická výbava.

Zdravý životní styl zahrnuje

  • Pravidelnou pohybovou aktivitu
  • Pestrou a vyváženou stravu
  • Omezení či vyloučení škodlivých látek (cigarety, alkohol)
  • Kvalitní spánek a pravidelný odpočinek
  • Optimismus
  • Minimalizování stresu

Potřeby a možnosti se u každého člověka liší a neexistuje jediný zaručený manuál. Musíme brát na zřetel psychický i fyzický stav člověka, pohlaví, věk, dosavadní zdraví a dědičnost.

Zdravá strava

Klíčovou roli sehrává pestrá a vyvážená strava, jež umožňuje udržet optimální psychické a fyzické zdraví, mít dostatek energie. Strava představuje pro člověka pohonné hmoty v podobě vitamínů, minerálů a dalších nezbytných živin. Samozřejmě každý člověk má individuální potřeby na množství přijaté stravy a důležité je zachování optimální tělesné váhy. Jinak bude vypadat jídelníček člověka, který pracuje manuálně a jinak toho, který pracuje v administrativě. Ideální je řídit se zdravým selským rozumem. Nezapomínejte, že otřepaná fráze „Jme to, co jíme“ skutečně funguje.

Pravidelný pohyb

Nejen jídelníček ovlivňuje to, jak se cítíme. Celkovou pohodu i energii ovlivňuje pohyb. Nejste-li zrovna sportovní typ – nevadí. Stačí chodit pěšky a dopřávat si svižnější chůzi. Díky pestré stravě a pohybu si dokážete udržet jednak optimální hmotnost, ale i krevní tlak v normě včetně nízké hladiny cholesterolu. To vše vám dodá nejen lepší pocit sám ze sebe, lepší fyzičku, ale i energii. Budete ve finále mnohem výkonnější a docílíte i mladšího, svěžího vzhledu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz