Zbavte se tuku na břiše. Víme jak na to!

Dámy, jaro se už bezpochyby hlásí o slovo a to znamená, že i letošní plavková sezóna se kvapem blíží. Zkuste se na ni letos připravit s předstihem, zbavit se přebytečných faldíků a v létě okouzlit vyrýsovaným bříškem.

Břicho bývá jednou z nejproblémovějších partií na našem těle a pro mnoho žen je doslova postrachem. Zatímco ženy nejčastěji trápí povrchový tuk, který nám při sedu tvoří onu nenáviděnou „pneumatiku“. Muži se zase musí častěji potýkat s vnitřním břišním tukem, který vytváří typický „pivní mozol“. Je tedy jasné, že naše břicho nám nic zadarmo nedá a tak kromě fyzické aktivity je třeba se zaměřit také na efektivní spalování tuků.

Vytvořte si jídelníček, který vám pomáhá spalovat

Tělo každého reaguje na cvičení jinak a tak než začneme, je na výsost důležité, udělat změny ve složení naší stravy. Mezi největší mýtus patří, že při hubnutí by měl člověk omezit jídlo. Právě naopak! Vaše tělo potřebuje při cvičení mnohem více energie a také vitamínů a minerálů. Zaměřte se tedy na spalování tuků, ne na omezení jídla. Určitě neuděláte chybu, pokud si necháte poradit ohledně jídelníčku a také správné výživy. Učinit tak můžete například na webu specializujícím se zdravou a sportovní a zdravou výživou E-vyziva.cz.

břichocho

Zaměřte se na aerobní aktivity

Tuk spalujeme v našem těle vždy stejnoměrně a tak je třeba počítat s tím, že než uvidíme výsledek na břiše, tak to chvíli potrvá. Je také potřeba zapojit větší svalové partie, jak jsou hýždě nebo záda. Úplně tou nejlepší aktivitou je pak ta aerobní, jako je běh, kolo nebo plavání. Nemusíte sice nutně uběhnout ihned maratón v rekordním čase, ale je dokázané, že už lehké půlhodinové běhání jednou týdně dokáže zrychlit váš metabolismus a tím pádem nastartovat vaše lepší spalování.

Pokud se tedy nejprve zaměříte na posílení těchto velkých svalů, věřte, že se to vyplatí. Začít plavat nebo běhat je tím nejlepším prvním krokem k vašemu vytouženému bříšku.

Cviky na břicho

Určitě jste nečekali, že samotné cvičení břicha není na prvním místě seznamu, ale skutečně je to tak. Břišní svaly jsou poměrně malé, a ačkoliv si pravidelným cvičením určitě polepšíme, co se týče pověstných buchet, samotný tuk na břiše nám to neodstraní. Zacvičte si tedy břicho nejlépe na konci aerobní aktivity, nebo posilování a zaměřte se na to, abyste jej protáhli komplexně. V sériích tak střídejte nejen cviky na přímý sval břišní, ale také na šikmé svaly. Bříško nám pomohou vytvarovat také cviky na rovnováhu, které posilují trup a naše vnitřní břišní svaly. Díky tomu budeme eliminovat také zmíněný vnitřní tuk.

cviky

Dostatek bílkovin i energie

Pokud zvládáte kromě břicha posilovat také jiné partie, věřte, že děláte dobře. Svaly jsou totiž energeticky velmi náročné a při jejich cvičení dřív nebo později sáhnou po uložených tucích jako po zdrojích energie. Potřebují ale mít z čeho růst. Při hubnutí je tak důležité brát ohled na jejich výživu a regeneraci. Zařaďte do svého jídelníčku také vhodný poměr kvalitních bílkovin a dietní nápoje, které nás dokážou díky svému složení stimulovat nás metabolismus již při tréninku a podpořit tak naše spalování tuků.

Vydržte a motivujte se

Dosažení jakéhokoliv cíle je podmíněno tím, že dokážete věnovat patřičné a pravidelné úsilí jednotlivým krokům. Nemučte se ale zbytečně výčitkami svědomí, když se vám zrovna nedaří, nebo prostě nemáte náladu na cvičení. Prostě vynechejte, odpočiňte si a uvidíte, že do dalšího tréninku budete mít mnohem větší chuť, než kdybyste si za jedno „klopýtnutí“ trhali vlasy. Vynechat ale můžete jednou, dvakrát. Pokud se vám to bude dít častěji, je něco špatně.

Ať už tedy z jakéhokoliv důvodu neplníte delší dobu svůj stanovený trénink, nezoufejte a nahraďte jej něčím, co stíháte, co je lehčí, nebo k čemu máte lepší podmínky. Vždy je lepší dělat alespoň něco, než nic.

 

Držíme palce a přejeme Vám krásnou postavu do plavek!

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz