Začnu od zítra aneb nejčastější výmluvy proč necvičíme

Potřebuju zhubnout, léto je za dveřmi a já chci vypadat dobře do plavek. Je to tu, jako každý rok. Každý rok ty stejné výmluvy, stejná předsevzetí a stejné zklamání. V průměru čtyřikrát týdně si říkám, od zítra žiju zdravě. Ale kolikrát to splním? Nikdy!

stretching

Zítra začínám

Dovolené jsou tady a já mám opět stejný problém. Můj plán, že od nového roku, možná až v únoru, nejpozději 1. dubna začnu cvičit, opět selhal. Do cesty se mi jako tradičně postavila řada „problémů“. Nepřekonatelných překážek, kvůli kterým jsem to zase vzdala ještě dřív, než jsem začala. Je řada věcí, na které se rády vymlouváme, valná většina z nich jsou však jen překážkou v naší hlavě.

Důvody proč – NE

  1. Nemám čas – Ráno cvičit nemůžu, jsem rozespalá. Jsem ráda, že na sebe hodím něco ucházejícího a vybíhám do ulic. Dopoledne prosedím ve škole nebo v práci. Odpoledne, nákup, kamarádky, úkoly, vaření, cokoliv. Na cvičení zkrátka není čas. O tomhle všem se snažíme samy sebe přesvědčit. Pravdou ale je, že kdybychom čas, který strávíme přemýšlením proč nemůžeme, věnovaly cvičení, zvládly bychom každý den 20-30 minut pohybu bez větších potíží či časového presu.
  2. Nevím jak – Ráda bych cvičila, ale nevím jak na to. Nevím, jaké cviky jsou dobré, a nechci se zranit. Tato výmluva je snad jednou z nejubožejších. Na Youtube lze nalézt miliony videí s podrobnou instruktáží. Existují časopisy, DVD i pořady o cvičení. A když už vážně nevíte coby, alespoň choďte. Chození zvládá každý a patří mezi jednu z nejefektivnějších pohybových aktivit.
  3. Jsem líná – Dobře, tohle alespoň není výmluva. Jste připravená čelit realitě. Taky byste chtěla vypadat jako modelky z časopisů, vyjít schody bez zadýchání a v pohodě dobíhat tramvaj, ale cvičit se vám zkrátka nechce. Nebojte se vybrat si ke cvičení správnou motivaci. Vsaďte se s kamarádkou, že po 30 dní uděláte každý den 20 dřepů. Budete se navzájem motivovat a upřímně, 20 dřepů vás nezabije. Odměňte se. Slibte si, že ty nové lodičky, na které ve výloze už tak dlouho koukáte, si koupíte přesně za týden, ale jen, když do té doby každý den věnujete 10 minut pilates. Cvičte s přáteli. Plavání, cyklistika, chození či běh není vůbec taková otrava, když jste se správnými lidmi.sport

Sportovat se musí

Zkuste si tedy dnes neříct „začnu zítra“. Vstaňte hned teď, vyneste odpadky a cestou zpět schody vyběhněte. Běžte se psem na dlouhou procházku, domluvte si na večer spinning s kamarádkou, hýbejte se! Budete zadýchané, unavené a zpocené, ale budete se cítit krásně.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz