Vzdělávání při zaměstnání – firemní výuka

Narodil jsem se v Semilech, v malém podkrkonošském městě, kde lidé pracovali v místních továrnách a po práci se starali o své domovy a zahrady. Můj otec pracoval v Kovozávodech Semily, v továrně na výrobu domácích potřeb a hraček pro děti. Měl jsem díky tomu dětství plné „nejmodernějších“ hraček a her, které otec s ostatními spolupracovníky vyráběl a přednostně mi samozřejmě za sníženou cenu kupoval ty nejlepší kousky.

Nicméně peněz jsme rozhodně nazbyt neměli, maminka pracovala v Pěnčíně ve sklárně a já mám ještě dva starší bratry.

Po základní škole jsem nastoupil v Semilech na obor elektrikář, následně jsem si udělal maturitu a rozhodl se ze Semil odstěhovat. Bylo už několik let po revoluci a já nechtěl stejně jako rodiče celý život pro někoho pracovat bez nároku na zlepšení finanční i společenské situace.

Rozhodl jsem podobnou firmu, jako byla továrna, kde pracoval můj otec, rozběhnout sám. Pro svůj život jsem si vybral hlavní město Moravy Brno.

Po chvíli podnikání jsem ale zjistil, že potřebuji do své činnosti zapojit i zahraniční partnery. Moje jazyková výbava byla ale na katastrofické úrovni a já nebyl schopný se s partnery domluvit. Musel jsem se sebou rychle něco udělat.

Tenkrát jsem si všiml cedule na budově, kolem které jsem procházel, s nápisem jazyková škola. Měl jsem asi deset minut čas, tak jsem se šel hned zeptat na kurz angličtina Brno a ruština. Následující den jsem začal školu PELICAN na Lidické 9 v Brně navštěvovat a intenzivně se oba jazyky učit.

Jelikož jsem nepolevoval, neustále se učil a lektorka angličtiny ani lektor ruštiny mě nenechali usnout, byl jsem zanedlouho na takové úrovni v obou jazykách, abych mohl se zahraničními partnery bez problémů komunikovat. Moje firma díky tomu začala prosperovata já si mohl dovolit vyrábět další produkty a zaměstnat více lidí.

Nicméně bylo potřeba, aby i moji lidé byli jazykově zdatní. Začal jsem tedy se Školou PELICAN vyjednávat možné profesní vzdělávání zaměstnanců. Vytvořili jsme skupinu pěti lidí a PELICAN nám zajistil lektora, který za námi dvakrát týdně dojížděl a učil moje zaměstnance angličtinu.

Po nějaké době bylo skupin angličtiny po pěti lidech pět, otevřela se i výuka ruštiny a moje firma se rozrůstala, zaměstnanci díky tomu dostávali vyšší platy a produkty byly vyváženy do dalších zahraničních států.

Mám rád svůj život a jsem šťastný, že jsem se tehdy po škole rozhodl postavit se na vlastní nohy a dát lidem dobrou práci za takové platové ohodnocení, aby mohli zajistit svým rodinám kvalitní život.

S pomocí jazykových kurzů u PELICANA obchoduji se zahraničíma díky tomu moje firma prospívá. Výuku jazyků u nás ve firmě škola stále zajišťuje a nedávno jsem pro své zaměstnance ve spolupráci s PELICANEM přichystal další kurzy profesního vzdělávání Brno, a to kurzy „Účetnictví a daňová evidence“ a „Obchodní zástupce“.

Věřím, že díky kurzům profesní kvalifikace, které s PELICANEM naši zaměstnanci absolvují, se nám bude dařit stále lépe a naše firma dál poroste.

Motto Školy PELICAN je „Never stop learning“. Já i moji zaměstnanci se toho držíme a troufám si říct, že jsme denně schopnějšími a lepšími lidmi. Děkuji.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz