Vybíráme vhodný pamlsek pro psa

Každému zodpovědnému majiteli psa musí záležet na tom, jakou stravu jeho čtyřnohý přítel přijímá. Je důležité věnovat pozornost výběru krmiva i pamlsků. Neopatrnost a nevhodná volba se negativně promítne na zdraví zvířete. Naučte se kupovat pamlsky, které vašeho psa potěší a prospějí mu!

pug-690566_1280

Široká nabídka potěší psy i vás!

Hned na začátek tu máme varování – pamlsky pro psy si nepleťte s plnohodnotným krmivem. Slouží hlavně ke zpestření jídelníčku.

Na trhu existuje mnoho různých druhů psích pamlsků. Některé slouží opravdu jen pro zpestření jídelníčku, jiné je vhodné používat při výcviku. Velmi oblíbené jsou pamlsky z buvolí kůže. Mají pro psy velmi atraktivní chuť. Jsou tvrdé, takže je psi žvýkají, což je na nějakou dobu zabaví. Tento druh pamlsku by neměla dostávat štěňata. Pamlsky jsou na ně příliš tvrdé a hrozí, že by štěně spolklo větší kus, který by uvízl ve střevech a mohlo by to skončit i smrtí zvířete. Pamlsky z buvolí kůže jsou ideální pro dospělé psy. Speciálním druhem jsou dentální pamlsky pro psy. Jsou tvrdší a mají záhyby. Při kousání si pes čistí zuby od plaku, masíruje si dásně a zároveň si užívá báječnou chuť.

Vhodné pro výcvik

Dalším druhem jsou sušenky pro psy. Ty jsou k dostání v rozličných příchutích i v několika velikostech. Mají například podobu trubičky, kolečka, malé kostičky apod. Sušenky jsou vhodné pro výcvik. Jsou malé, takže je pohodlně dáte do kapsy a budete mít vždy po ruce, když budete chtít vašeho psa odměnit.

Harmonie chutí

Pes vás bude zbožňovat, pokud mu čas od času dopřejete masový pamlsek. Jedná se o sušené kuřecí, kachní tresčí či jiné maso. Psi se po takovém pamlsku mohou „utlouct“. Masové pamlsky jsou vhodné pro dospělé psy.

Jak vybírat?

Řiďte se velikostí psa. Čím větší pes, tím větší by měl být pamlsek. Pozor si dejte na složení pamlsku. Například pamlsek pro štěně by neměl obsahovat moc vápníku. Tedy v případě, pokud ho štěně získává dost z běžného krmiva. Nadměrné množství vápníků by mohlo způsobit vývojové problémy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz