Vybíráme sexy lodičky pro krásné nožičky

Vplujte na lodičkách do společnosti

Zatímco když si vyrazíte do obchodu koupit pět rohlíků a mléko, nikdo se nedívá na to, jestli máte na nohou žabky nebo lodičky za tři tisíce, při společenských událostech je to posuzovaná věc. Je sice pravda, že pokud doma prostě nemáte krásné botky či nemáte ráda podpatky, můžete si pořídit extra dlouhé šaty a vzít si třeba tenisky, to už je vás, ale pro dámy, které si chtějí opticky přidat pár centimetrů a vypadat ve svých lodičkách dobře, máme pár rad, jak takové správné lodičky vybrat. Dámské lodičky se dají členit do několika kategorií, podle toho, jaký mají tvar, jak vysoký je podpatek, jestli mají pásek, apod. Nyní na tyto „škatule“ zapomeňte a lodičky si vybírejte podle toho, jak zdatná v nošení takových bot jste.

shoes-616201_640

Začátečnice

Pokud obyčejně nosíte tenisky nebo baleríny a na podpatcích stojíte jednou za uherský rok, vybírejte si nižší podpatek. Ten vám zajistí například tzv. kačenka, na které na ples mohou vyrazit i naprosté začátečnice. Pokud byste ale ráda přeci jen ráda měla nějaký podpatek, zkuste platformu, což je podpatek táhnoucí se pod celou botou, která dá vaší noze stabilitu. Takto robustní podpatek se ale zase nemusí hodit ke každým šatům. Výbornou pomůckou jsou také pásky například kolem kotníku, které zajistí, že vám noha nebude z lodiček klouzat. Začátečnice by si měli vybírat u lodiček pevnou patu, která nohu víc stabilizuje.

Pokročilá

Dámy, které na podpatích sem tam do společnosti vyrážejí, mají větší možnosti výběru. Zde už se dají vybírat i lodičky extravagantnějších tvarů, jako je například chybějící špička, lodička skládající se jen ze špičky a podpatku, či pouze špičky, apod. Tady už záleží na tom, co se vám líbí a na co si troufnete. Střední podpatky bot se pohybují mezi šesti až deseti centimetry. A pokud se na to cítíte, můžete si vzít i nižší jehly.

Odbornice

Pokud podpatky nosíte dnes a denně, nějaké centimetry navíc už pro vás nehrají roli. Vysoké podpatky se pohybují od deseti centimetrů výše, ale pamatujte, že čím vyšší podpatky, tím bolestnější pád. Odbornice si mohou vybírat lodičky s jehlovými podpatky či tlustým podpatkem s platformou pod špičkou. Takové boty vám mohou přidat hezkých pár centimetrů.

Lodičky jsou v podstatě jediná dovolená obuv k šatům na ples, proto si s jejich výběrem dejte dobrý pozor! Nezapomeňte se podívat i na dámské peněženky, které jsou nedílnou součástí outfitu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz