Vybíráme levný notebook pro studenty

Při výběru levného notebooku pro studenty máme hned dvě možnosti. Jednou je zakoupit nový notebook anebo zakoupit repasovaný notebook pro studenty, který bude na stejné úrovni jako nový notebook jen Vás vyjde o mnoho levněji.

Co by měl notebook obsahovat a umět

Notebook pro studenty by měl hlavně především umět zpracovat veškeré textové dokumenty (Microsoft office). Dále by měl mít kvalitní klávesnici, a jelikož je to notebook do školy, měl by mít bytelnou konstrukci, která vydrží každodenní manipulaci.

Velikost úhlopříčky u notebooků pro studenty je vhodnější menší, například 14“. Pokud vybíráte studentský notebook pro běžného studenta bez zaměření technického oboru, stačí pouze základní vybavení notebooku jako je přístup na internet, podpora textových dokumentů, a základní velikost úložiště.

K čemu notebook poslouží

Hlavním úkolem notebooku pro studenty je možnost zapisování poznámek z přednášek, vyhledávání dalších informací k látce a k vypracování případných referátů a seminárních prací.

Dále mohou studenti svůj notebook využít například pro samostudium.  Dalšími využitími může být volnočasová aktivita jako je například sledování filmů, brouzdání po internetu či hraní jednodušších her, ale to je spíše jen jako bonus.

Hlavním účelem těchto notebooků by měl být čistě pro studijní účely.

Cena

Záleží na tom, jak moc jste ochotni do notebooku pro dítě investovat. Dnes je na výběr z mnoha cenových kategorií, kde si vybere opravdu každý dle rodinného rozpočtu a potřeb studenta.

Jednou možností je zakoupit zcela nový notebook u specializovaných prodejců. Touto volbou však zaplatíte za notebook o něco více peněz, než kdybyste zakoupili repasovaný.

Nový notebook má tu výhodu, že je na něj delší záruční doba a servis, který můžete uplatnit v případě poškození zařízení.

Záruku si můžete případně i prodloužit a dokoupit pojištění proti rozbití nebo krádeži. 

Repasované studentské notebooky

U repasovaných notebooků máte možnost zakoupení notebooku za mnohem nižší cenu než za zcela nový Notebook, ale záruční doba je tu většinou jen 12 měsíců. Pokud však notebook bude student využívat pouze pro studium, bohatě bude stačit tento způsob pořízení.

Spousta lidí dává od repasovaných věcí ruce pryč, ale není to vůbec potřeba. Repasovaný znamená, že je plně funkční, ale někdy v minulosti na něm byl udělán drobný servis nebo výměna některého z dílu.

V této kategorii najdete vesměs všechny notebooky jako v každé specializované prodejně s novými zařízeními. Rozdíl je jen v tom, že už byli někdy používané. Dalším plusem je jejich cena.

Výkon mají jako nové notebooky, ale cena je o mnoho nižší než u nového. Za repasovaný notebook můžete zaplatit až o 70 % méně, než za nový ale na funkci nepoznáte rozdíl.  

Více na inComputer.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz