Vozy Seat

Vozy Seat

 

SEAT je podle aktuálních statistik registrací nových vozů sestavovaných Svazem dovozců automobilů (SDA) jedenáctou nejprodávanější značkou na českém trhu.

vozy seat

V dubnu bylo v ČR registrováno 364 nových vozů SEAT (podíl na trhu 2,42 %), což znamená meziroční nárůst o 12,35 %. Za první čtyři měsíce roku 2013 má SEAT na svém kontě 1110 registrací. Díky tomuto skvělému výsledku, který je meziročně o téměř 27 % lepší, a to na trhu, jenž poklesl o takřka 15 %, se SEAT vyšvihl z loňského 17. místa na letošní 14. místo, přičemž na konkurenty na 13. a 12. místě má jen minimální ztrátu.

Nejoblíbenějším vozem SEAT na českém trhu je tradičně modelová řada Ibiza, která si drží v segmentu malých vozů vynikající páté místo (147 vozů registrovaných v dubnu 2013/554 vozů od ledna do dubna 2013). Nový Leon výrazně posílil během dubna své postavení v segmentu nižší střední třídy, v němž je nyní devátým nejprodávanějším modelem (131/271 vozů). Třetím z pilířů, na nichž je postaven úspěšný prodej značky SEAT, je nové Toledo (33/134 vozů), které zaujímá v segmentu střední třídy výborné sedmé místo (leden až duben 2013).

Tip redakce:  Autofólie na sklo a ochranné fólie na auta

„SEAT udržel pozitivní směr vývoje svých prodejů z prvního čtvrtletí i ve čtvrtém měsíci letošního roku. Ibiza zůstává podle očekávání stále naší oporou, ale nás těší hlavně velmi příznivé přijetí nového Leonu a Toleda českými zákazníky, které je příslibem pro další vývoj našich prodejů v následujících měsících. Leon se již vyšplhal na deváté místo ve velmi obsazeném segmentu nižší střední třídy, a to nabízíme zatím jen pětidveřové provedení, k němuž v průběhu letošního roku přidáme další karosářské verze. Velkou radost nám dělá nejen prodej nových vozů SEAT, ale i servisní síť značky SEAT, jejíž výkony rostou meziročně o 21%, kde narůst prodeje dílů koresponduje s nárůstem prodaných hodin a vytíženosti servisních partnerů.“ říká Aleš Novák, vedoucí divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Tip redakce:  Superoperator digitalizuje ruční bezobslužné myčky

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 83 % své výroby a působí v 77 zemích. V roce 2012 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 321 000 vozidel obchodního obratu ve výši více než 6 miliard eur.

Skupina SEAT zaměstnává 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona – Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a nové Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

Tip redakce:  Buďte trendy: krásné oblečení není jen doménou žen

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz