Voskové muzeum madame Tussauds

Vosková muzea s celebritami dnes najdete po celém světě. Navštívit je můžete v Londýně, Praze, Sydney, nebo třeba v Hollywoodu. Naleznete zde stovky voskových soch, celebrit či politiků, všech lidí, kteří něco dokázali. Můžete si tak dát dostaveníčko s Bratem Pitem či Leonardem DiCapriem.

Madame Tussauds

Málokdo však věří, že jejich zakladatelka opravdu existovala. Ano, je to tak. Marie Tussaud patří mezi nejúspěšnější ženy své doby. Její podnikatelský záměr byl velkolepí.

Na svět přišla v Štrasburku roku 1761. Nebylo to lehlé období, narodila se jako pohrobek ( otec padl ve francouzské armádě) a tak žila jen s matkou a sourozenci u strýce, který byl doktor. Zde našla podporu a se strýcem začla dělat úžasné voskové plastiky, které sloužily pro výuku anatomie později do panoptik. Později se ve strýčkově dílně začala objevovat vzácná návštěva – sestra tehdejšího krále Ludvíka XVI.  Když viděla jak je marie šikovná, začala ji podporovat v sochařství. Mariina sláva rostla a tak byla povolána ke královskému dvoru a měla tu čest vytvořit voskový odlitek hlavy Ludvíka XVI. Její práci však udělala konec Velká francouzská revoluce kdy královská rodina skončila pod gilotinou.  Marie jako přítelkyně královské rodiny začala mít velké problémy, hrozilo jí vyhnanství a šlo jí o život.

Tip redakce:  Pozvánka na právě probíhající výstavu nazvanou Metamorphoses

Zlom nastal až v roce 1795 kdy se provdala za vzdělaného Tussauda a stala se matkou. Ale ani rodinné štěstí ji nevydrželo dlouho. Malá dcera ji zemřela a dospělosti se diřili jen její dva synové. Z muže se stal alkoholik. Marie se odhodlala ke zcela nevýdané věci a od muže se odstěhovala a následně i rozvedla.

V roce 1802 opustila Francii a odstěhovaůa se do Velké Británie kde se její díla líbila a vyráběla je až do svých 80 let.  Dožila se ústihodných 88 let a zanechala za sebou kus díla a svého srdce.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz