Víte, že chia semínka vám mohou vrátit vaši ztracenou energii?

Jste unavení? Do ničeho se vám nechce? Nemáte sílu, chuť a energii cokoliv dělat? V tom případě změňte jídelníček a zastavte se rovnou u regálu s chia semínky. Víte, že právě drobná semínka šalvěje hispánské vám mohou vrátit vaši ztracenou energii? Jsou bohatá na vitamíny a minerály. Dobře chutnají. V neposlední řadě přinesou do vaší kuchyně další zdravé recepty s předložkou či koncovkou chia – chia puding, houstičky s chia, smoothie s chia…

Chia semínka si zamilujete už kvůli jejich snadnému zpracování

Víte na čem ztroskotávají pokusy o zdravější životní styl? Na složité přípravě zdravých potravin. Jen si vezměte takovou mořskou řasu – musí se uvařit a kdesi cosi – tohle odradí kdejakou hospodyňku. S chia semínky je to ale jiné. Jejich příprava obnáší jen otevření sáčku a vysypání potřebného množství. Chia semínka využijete na tisíc různých způsobů. Hodí se do slaných i sladkých pokrmů. Nejvíce je však zužitkujete, coby rychlou energii – ve vodě, ve smoothie drincích, v jogurtech, v mysli směsích.

Semínka chia obsahují spoustu výživných látek

Chia semínka jsou označována za přírodní doping běžců. Mají totiž výjimečnou funkci rychlého doplnění energie. Chia semínka obsahují vysoký podíl vlákniny, vápníku, bílkovin, omega-3 mastných kyselin. Také minerály jako je boron, draslík, hořčík a sodík. V chia semínkách najdete vitamín A i vitamíny skupiny B.

Jakmile objevíte potenciál chia semínek, už vám ve spíži nikdy nedojdou

Vždy o balení navíc chia semínek budete mít po tom, co naplno prozkoumáte potenciál drobných semínek. Pro svůj nutriční profil i snadnou přípravu jsou vhodné pro sportovce i těžce pracující. Výbornou svačinku pro malé děti například vytvoříte tím, že smícháte rozmačkaný banán s mlékem a chia semínky. Po chvíli v mléce semínka nabobtnají a vytvoří hmotu podobnou již zchladlému pudingu.

1 Komentář od “Víte, že chia semínka vám mohou vrátit vaši ztracenou energii?”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz