Užitečné rady na to, jak přežít stěhování

Jak přežít ve zdraví a pohodě stěhování? Těžko, chtělo by se říct. A měli bychom pravdu. Nejste-li skromný asketický poustevník, nelpící na materiálních hodnotách a váš majetek se nevměstná do jedné igelitky, nebude asi stěhování legrace, na kterou budete i po letech s úsměvem vzpomínat. Co ale můžeme udělat je to, že se poučíme z chyb a zkušeností ostatních.

Těžko na cvičišti…

… lehko při stěhování. Obecně by se dalo říct, že čím víc energie vydáte při plánování, tím méně jí pak vydáte při stěhování. A taky tedy plánujte, kombinujte, malujte si nejčernější scénáře, vymýšlejte náhradní řešení, verbujte zálohy, propočítávejte časy a stanovujte rezervy. Okolí vás možná bude mít pár dnů za nepříjemného paranoika, ale to se nedá nic dělat, stěhování je stěhování. 

Během příprav buďte tedy připraveni i na zbloudilé stádo krav na sídlišti a na celosvětový výpadek továren na lepicí pásky, ale na samotné stěhování se nalaďte do růžova. Je to otřepaná fráze, ale spousta problémů má opravdu prapůvod v naší hlavě. A karma nikdy nespí – pokud se od rána budete tvářit jako sto čertů a metat negativní náladu na všechny strany, věřte že se vám dřív nebo později vrátí.

Čas i peníze

Že vám stěhování zabere nějaký čas, je jasné. Zapomeňte na odvážné představy, že to sfouknete po práci nebo v neděli po obědě. Už pan Murphy věděl, že co se může pokazit, to se pokazí (nicméně věděl i to, že co se ztratí při prvním stěhování, vyplave na povrch při druhém stěhování, což je pozitivní), takže si radši vezměte dovolenou, využijte víkendu a raději si ve volném času v klidu vybalujte a hledejte rychlovarnou konvici, která se bůhvíjak ocitla mezi vánočními ozdobami. Je to pořád lepší než jít ve čtyři ráno spát na hromadu srolovaných koberců, protože ráno musíte do práce, a ještě ani pořádně nevíte kde je vlastně koupelna.

A o penězích ani moc mluvit nebudeme…tuhle korunka za krabice, támhle korunka náhodnému kolemjdoucímu, který vám pomůže s pianem do schodů a za chvilku hledáte bankomat.

Takže…nejcennější a nejužitečnější rada na závěr – víte, že existuje jedna šikovná firma, která se vám o stěhování postará se vším všudy? 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz