Úřad práce, není třeba se bát

Úřad práce – pro mnoho lidí odstrašující instituce. Ztratili jste práci a nyní musíte na „pracák“ docházet? Rozhodně nejste jediní. Vaší motivací by mělo být chodit zde co nejkratší dobu, ovšem někdy se zkrátka nedaří.

Úřad práce je logickým krokem

Úřad práce neznamená potupu, ale logický krok v procesu hledání nové práce. Je ale třeba s úředníky spolupracovat a k hledání přistupovat aktivně. Najde se bohužel poměrně dost lidí, kteří vlastně ani najít práci nechtějí a žádné doporučené místo jim „nevoní“. S takovými je pak těžké pořízení a přidělení referenti s nimi mají mnoho starostí.

Úřad práce

Úřad práce

Co je činností Úřadu práce?

Činností Úřadu práce je evidence uchazečů o zaměstnání, pomoc během hledání vhodného místa a poskytování informací o situaci na pracovním trhu. Nabídku volných pracovních pozic a důležité informace lze nalézt nejen na vývěsce, ale i na příslušných internetových stránkách úřadu.

Absolventi na Úřadu práce

Úřad práce mnohdy nemine ani čerstvé absolventy vysokých či středních škol. Doba, kdy byli absolventi poměrně žádaní, je pryč. Dnes všude chtějí praxi, zkušenosti, ale kde je mají lidé čerstvě po škole vzít? Dnes se musí každý snažit, aby vůbec nějaké zaměstnání s odpovídajícím ohodnocením nalezl. Ani po dobu evidence na ÚP nezapomínejte na ostatní způsoby hledání zaměstnání, jako jsou personální agentura, inzerce na internetu nebo shánění přes známé.

Nabídka rekvalifikačních kurzů

Úřad práce vám nebude činit potíže, pokud budete docházet na smluvené schůzky, účastnit se pohovorů, dodržovat pravidla ohledně přivýdělků a opravdu chtít práci nalézt. Po dobu evidence za vás stát platí zdravotní pojištění a někdy máte nárok i na podporu v nezaměstnanosti. Přes Úřad práce se můžete dokonce přihlásit na některý z rekvalifikačních kurzů, doplnit si vzdělání a zvýšit své šance. Určité kurzy jsou s výraznou slevou, takže je rozumné je využít.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

MetSo.cz

 

 

 

 

 

1 Komentář od “Úřad práce, není třeba se bát”

  1. […] práce a volných pracovních pozic pro zaměstnavatele. Žirafa.cz je sice mladá a inovativní personální agentura, avšak působí po celé České republice. Přestože má centrálu a pobočku v Praze, v […]

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz