Umíte si správně vybrat ponožky?

Ponožky jsou potřebné každý den a jejich správný volba dokáže ovlivnit komfort při chůzi a celodenním nošení. Na výběr máme z mnoha materiálů a variant. A roli hraje i správná velikost. Podívejte se na základní vlastnosti ponožek, které je potřeba sledovat a zohlednit při nákupu.

Materiál ponožek

V poslední době jsou stále více oblíbené bambusové ponožky. Antibakteriální vlastnosti bambusového vlákna eliminují nepříjemný zápach nohou a jsou vhodnou prevencí proti rozvoji nepříjemných onemocnění chodidel. Jedná se o dobrou volbu po celý rok a hodí se i na sportování. Další často využívanou možností jsou bavlněné ponožky. Ty jsou známé svými absorpčními a termoregulačními schopnostmi. Při volbě tohoto materiálu se určitě nespletete a získáte pohodlné ponožky na každodenní nošení.

Tip redakce:  Rašelina jako hojivý prostředek proti bolestem!

Správná velikost

Ponožky vybíráme podle délky chodidla a odpovídajícího čísla v rámci stanovených tabulek. Jedná se o stejnou velikost jako při výběru bot. Při nákupu na internetu nejsou výjimkou ani přímo přiložené přesné tabulky s číslováním. Právě velikost je po materiálu hned druhým nejdůležitějším parametrem pro správný výběr ponožek. Dámské ponožky jsou jemnějšího a užšího střihu. Oproti tomu pánské ponožky mají více vyztužené části a jsou šity na širší chodidlo.

Ponožky podle počasí

Často se stává, že nám v zimě běžně mrznou nohy. Hlavně pro lidi s nižším tlakem, které trápí pocit studených končetin, může být tento problém obzvlášť nepříjemný. V takovém případě sáhněte po ponožkách z teplých materiálů. Dobrou volbou jsou ponožky z ovčí vlny. V šatníku by určitě neměly chybět ponožky pro různé příležitosti. Teplé z vlny, tenké kotníčkové na léto do tenisek, případně ponožky speciálně určené na sportování.

Tip redakce:  Kde najít inspiraci pro vánoční dárky?

A to není všechno. Podívejte se na další rady pro výběr ponožek a dopřejte svých nohám jen to nejlepší.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

 Tiskové-zpravy.eu     

Press-Media.cz

Centrum-Zpravy.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz