Typy nabíječek pro telefony, tablety, MP3, sluchátka

Mobilní telefon, tablet, mp3 přehrávač nebo třeba bezdrátové Bluetooth sluchátka. Všechny tyto přístroje mají jedno společné a to baterii, která je drží při životě. Co ale, když vyčerpáme veškerou energii baterie? Asi nejčastěji se nám tohle stane u dnešních moderních chytrých telefonů a tabletů, které mají množství funkcí a aplikací, více či méně užitečných a důležitých pro naše využití, ale zároveň jsou náročné na výdrž baterie samotného zařízení. Není nic jednodušší, než přístroj připojit k nabíječce a baterii nabít.

Možností je dnes bezpočet jak znovu probudit telefon či tablet k životu od volně přístupných nabíjecích pultů například v hypermarketech přes nabíjení v pohodlí domova nebo v automobilu až po nabíjení v externích podmínkách kde není jiný zdroj energie, než ten, který si můžeme nosit sebou.

Pojďme se podívat na pár příkladů nabíječek a jaké jsou možnosti nabíjení baterií telefonů, tabletů, mp3 či sluchátek, které dnes a denně aktivně používáme jak k práci, tak i zábavě.

Nabíječky ze sítě 220V

Asi nejrozšířenější je nabíjení baterií ze zásuvky na 220V doma nebo v hotelu či v práci. Abychom mohli například mobilní telefon nabíjet z rozvodní sítě, je nutné použít síťovou nabíječku, která je ve většině případů součástí balení samotného zařízení. Tyto nabíječky mají někdy propojovací kabel připojen napevno k nabíječce a může se stát, že jeho koncovka nebude zrovna shodná s konektorem jiného přístroje, který bychom potřebovali nabít.

Tip redakce:  Máj lásky čas

nabíječka InHouse

Řešení se nabízí v pořízení nabíječky, která má na výstupu univerzální USB konektor, do kterého je možné připojit nabíjecí kabel, který odpovídá konektoru zařízení. Výhodou je, když nabíječka má USB výstupů víc a její výkon umožňuje nabíjet i více přístrojů najednou. Příkladem je síťová nabíječka MKF-AC21USB, která nabízí na dvou USB výstupech standardní napětí 5V s výkonem až 2100mA a tedy můžeme nabíjet až dvě zařízení současně.

Nabíječka do auta

Všechny mobilní telefony, tablety, GPS navigace je možné nabíjet a napájet taky z 12V zásuvky v automobilu nebo ze zásuvky pro zapalovač. Tyto nabíječky již nejsou standardně v příslušenství zakoupeného zařízení a tak nezbývá nic jiné, než nabíječku do auta zakoupit.  Nejlepší volbou je nabíjecí adaptér, který je přizpůsobený pro zapojení do automobilové zásuvky a má standardní USB výstup.

nabíječka do auta

 

Tip redakce:  Velká jízda v Night club Praha - Goldfingers

Doporučení, které je na místě? Pořiďte si nabíječku do auta s dostatečným výkonem, aby byla schopna nabít ty zařízení, které budete potřebovat. Pokud bude mít nabíječka např. výstupní proud pouze 1A, může se stát, že nebude stačit pro nabití třeba tabletu, který je na nabíjecí proud náročnější. MKF-USB2B je nabíjecí adaptér, který nabízí výstupní výkon až 2,1A a zároveň jsou k dispozici dva USB porty. Dobrá volba pro napájení například dvou mobilů.

Externí přenosné nabíječky

Pokud cestujete, externí baterie vám určitě přijde vhod. Tyto externí baterie neboli nabíječky s pojmenováním také Power Bank zajistí dostatek potřebné energie, pro nabití mobilních telefonů, tabletů, GPS a dalších zařízení, které běžně nosíme a používáme v terénu, na výletech…

Jak vybrat tu správnou? Odpověď je vcelku jednoduchá. Tyto externí baterie (nabíječky) mají různou velikost a kapacitu. Ideální volbou je například nabíječka MKF-PB5600, která má kapacitu až 5600mAh a její výstupní proud až 2A při napětí 5V. Disponuje 2 standardními USB porty a tedy dokáže nabíjet až dva přístroje najednou. Na zadní straně je LED světlo, které umožní využít tuto externí baterii jako svítilnu.

Tip redakce:  Školka Praha 4

externí přenosná nabíječkaexterní nabíječka

 

Pokud chcete nabíječku, která se vejde třeba do kapsy u kalhot nebo do kabelky, ideální volbou je model MKF-PBS02B, který má sice kapacitu pouze 2200mAh (dostatečná pro jedno nabití většiny mobilních telefonů), ale za to se vejde skoro všude a nebude zabírat mnoho místa. Oba zmiňované typy je po spotřebování jejich energie připojit ke zdroji a opětovně nabít pro další použití.

Solární nabíječky

Nabízí se však i varianta, kdy externí baterie po nabití například síťovou nabíječkou, potřebuje pro dočerpání své energie pouze světlo a slunce. Jedná se o externí nabíječku se solárním panelem, pomocí kterého si nabíječka doplňuje zásobu své energie pro další nabíjení například mobilních telefonů. Příkladem je model MKF-Solar 5000, která disponuje kapacitou 5000mAh a dvěma USB porty s výstupem až 2A.

solární nabíječka

Jak je vidět, je mnoho možností a způsobů, jak nabít mobilní telefon, tablet, GPS či jakékoliv jiné zařízení tak, abychom jej nijak nepoškodili a bez problémů ho používali při každodenním životě.

Dokonce v některých případech ani nemusíme být závislý na zdroji energie a všechny přístroje si nabijeme přímo na výletě, či u táboráku.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz